Уряд перерозподілив понад 700 млн. грн на зарплату медикам

27 червня 2022
762
Резюме

Завдяки цьому заклади, що фінансуються за рахунок субвенції, зможуть нараховувати медичним працівникам заробітну плату на рівні 20 тис. грн для лікарів та 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу

Кабінет Міністрів України 24 червня 2022 р. підтримав програму виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я на понад 762,5 млн грн.

Завдяки такому перерозподілу коштів буде забезпечена можливість закладів охорони здоров’я, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, нараховувати медичним працівникам заробітну плату на рівні 20 тис. грн для лікарів та 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу.

Коментар Віктора Ляшка

«Зараз, під час війни, медики виконують абсолютно героїчну роботу, працюючи 24/7 і з пораненими захисниками, і з хворими в тилу. І ми не маємо права забувати про належну оплату їхньої праці. Ще на початку року на виконання Указу Президента ми підвищили заробітну плату медичних працівників до 20 тис. грн  для лікарів і 13,5 тис. грн для середніх медичних працівників, а отже, мусимо тримати її на такому рівні, щоб вони почувалися безпечно хоча б у фінансовому плані. Тому вдячні Уряду за підтримку нашої позиції та надання пакета дофінансування для тих закладів охорони здоров’я, які з якихось причин не можуть самостійно забезпечити належний рівень оплати праці для своїх працівників», — повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Нагадаємо, раніше Міністерство наголошувало, що будь-які затримки у виплаті заробітної плати для медиків є неприпустимими.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua