В Україні напрацьовано план відновлення медичних закладів

23 червня 2022
1072
Резюме

Нова лікарняна мережа передбачатиме, що всі медичні заклади будуть поділені на надрегіональні, надкластерні, кластерні та загальні

Внаслідок війни росії проти України пошкоджено 628 медичних закладів на орієнтовну загальну суму 683 млн євро. Ще 118 об’єктів закладів охорони здоров’я зруйновано вщент. Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив 22 червня 2022 р. під час виступу в рамках «Kongres 590», який проходить у Польщі.

План відновлення медичних закладів

Наразі в Україні вже напрацьовано план відновлення медичних закладів, який стане частиною Плану післявоєнного відновлення та розвитку країни.

За словами В. Ляшка, МОЗ вивчає передовий досвід польських колег, аби запозичити кращі практики для відбудови та розвитку медичних закладів.

«Сьогодні ми говоримо не тільки про відновлення лікарень на місці зруйнованих, сьогодні ми плануємо будувати спроможну мережу закладів охорони здоров’я. Ми вже поступово залучаємо інвестиції в розбудову медичної інфраструктури. Звісно, в цьому процесі Україна розраховує на фінансову допомогу та підтримку зарубіжних партнерів», — зазначив В. Ляшко.

Нова спроможна мережа

Міністр охорони здоров’я представив польським колегам план розбудови спроможної мережі закладів охорони здоров’я. Нова лікарняна мережа передбачатиме, що всі заклади будуть поділені на надрегіональні, надкластерні, кластерні та загальні.

Зокрема, під час свого виступу очільник МОЗ наголосив, що співпраця з Європейським Союзом, міністром охорони здоров’я Польщі Адамом Нідзельським і директором Європейського бюро ВООЗ Гансом Клюге дозволить модернізувати українську систему охорони здоров’я та відбудувати зруйновану медичну інфраструктуру.

«Ми хочемо адаптувати нашу систему до стандартів ЄС», — додав В. Ляшко.

Він також нагадав, що міжнародні партнери можуть долучитися до відновлення системи охорони здоров’я України, зробивши донацію на фандрейзинговій платформі UNITED24 за напрямом «медична допомога».

Нагадаємо, в Україні нині вже повністю відновлено 30 об’єктів медичної інфраструктури, які були пошкоджені російськими окупантами.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua