Як реагувати медикам у разі виявлення дитини без супроводу

14 червня 2022
491
Резюме

Розроблено алгоритм для умов воєнного стану

Міністерство охорони здоров’я за підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині» розробили алгоритм реагування медичних працівників у разі виявлення дитини без супроводу в умовах воєнного стану.

Про алгоритм

Алгоритм передбачає послідовність дій, які слід виконати у разі виявлення дитини без батьків/опікунів, а також визначає відповідальних за безпеку та здоров’я дитини в такій ситуації. Цим визначається кінцевий результат, який має бути досягнутий після послідовного виконання кожного етапу.

Етапи роботи з дитиною

Зокрема, в алгоритмі передбачені такі етапи роботи з дитиною:

  1. Виявлення дитини без супроводу.
  2. Повідомлення Національної поліції та у разі необхідності — служби екстреної медичної допомоги.
  3. Інформування служби у справах дітей територіальної громади (якщо це неможливо — службу у справах дітей обласної військової адміністрації, Національну соціальну сервісну службу, медичний заклад).
  4. Ідентифікація знайденої дитини.
  5. Медичний огляд дитини.
  6. Інформування батьків чи служби у справах дітей про стан здоров’я дитини.
  7. Надання дитині медичної допомоги в умовах стаціонару у разі потреби.

Ознайомитися із детальним алгоритмом можна за посиланням.

Алгоритм розроблено відповідно до чинного спільного наказу Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ 17.12.2013 р. № 1095/1239 «Про затвердження форм документів про дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яку відмовилися забрати батьки чи інші родичі, про підкинуту чи знайдену дитину та Інструкцій про порядок їх заповнення».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua