Мінімальний рівень оплати праці медиків та тимчасова адміністрація в медичних закладах

14 червня 2022
927
Резюме

Народні депутати профільного комітету підтримали до другого читання законопроєкт щодо удосконалення надання медичної допомоги.

Україна зробила ще один крок до гармонізації законодавства у сфері охорони здоров’я з європейським. 13 червня 2022 р. Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав до другого читання законопроєкт № 3606 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги». Документ покликаний усунути низку недоліків у Програмі медичних гарантій та підвищити ефективність діяльності Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

Коментар Олексія Яременка

«За понад 5 років, що минули з моменту запровадження Програми медичних гарантій, виявлено ряд розбіжностей, які необхідно усунути задля злагодженої роботи системи в подальшому. Тому цим законопроєктом ми вносимо зміни в реалізацію Програми медичних гарантій та надаємо повноваження Кабінету Міністрів контролювати виконання договорів за Програмою медичних гарантій», — повідомив Олексій Яременко, заступник міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції.

Важливі зміни

Законопроєкт, зокрема:

  • об’єднує поняття вторинна і третинна медична допомога, оновлює модель надання паліативної допомоги;
  • врегульовує модель госпітальних округів та поділ їх на кластери, визначає мережі кластерних, надкластерних та інших лікарень;
  • деталізує процедуру затвердження платних послуг державними та комунальними закладами охорони здоров’я;
  • встановлює можливість залучення студентів, інтернів, фармацевтів на період карантину або надзвичайної ситуації до надання медичної допомоги в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів;
  • надає право Кабінету Міністрів України встановлювати мінімальний рівень оплати праці медичних працівників;
  • запроваджує засади для реімбурсації медичних виробів.

До другого читання законопроєкт зазнав змін відповідно до воєнних реалій. Понад 3 міс війни продемонстрували, що відсутність можливості впливати на діяльність медичних закладів іноді призводить до негативних наслідків. Також гостро постало питання необхідності координації медичних закладів на центральному рівні.

Тому проєкт закону, серед іншого, встановлює процедуру запровадження тимчасової адміністрації в закладах охорони здоров’я на період дії воєнного стану та надзвичайної ситуації. Тимчасова адміністрація запроваджуватиметься Кабінетом Міністрів України та реалізовуватиметься Міністерством охорони здоров’я України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua