Про важливість вакцинації підлітків проти COVID-19

2 лютого 2022
428
Резюме

Захищає їх від тяжких наслідків коронавірусної хвороби

Вакцинація підлітків від COVID-19 захищає їх від тяжких наслідків коронавірусної хвороби. Про це наголосив під час брифінгу заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Коментар Ігоря Кузіна

«Зараз на стаціонарному лікуванні перебуває майже 2,5 тис. дітей як із підтвердженим COVID-19, так і з підозрою на коронавірус. Зайнято більше ніж 50% ліжок, призначених для їх лікування. З початку року кількість госпіталізованих дітей зросла втричі. Водночас в Україні можна вакцинувати дітей віком від 12 років. Для цього використовується вакцина Comirnaty від Pfizer. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, вона на 93% ефективна щодо необхідності госпіталізації підлітків віком 12–18 років», — наголосив головний державний санітарний лікар.

Він також закликав батьків дітей молодшого віку нагадати їм базові протиепідемічні правила: миття рук, етикет кашлю, фізична дистанція.

Нагадаємо, 13 жовтня 2021 р. МОЗ рекомендувало щепити дітей віком старше 12 років від коронавірусної хвороби вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Вакцина Comirnaty пройшла усі необхідні дослідження для дітей віком 12–17 років, які довели її ефективність та безпеку. Виробник вніс в інструкцію для застосування вакцини зміни, якими дозволено використовувати цю вакцину у дітей віком від 12 років.

Наразі вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech дозволена для використання у дітей віком від 12 років у більшості країн, що застосовують цей препарат, як-от: США, Канада, Австралія, Японія, країни ЄС та інші.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua