Спалах COVID-19: очікується 40–60 тис. захворілих осіб на добу

28 січня 2022
911
Резюме

МОЗ України звітує про те, як до цього підготувалися

За оцінками Міністерства охорони здоров’я, в найближчі тижні Україна вийде на пікові значення захворюваності на COVID-19. Кількість випадків інфікування очікується на рівні 40-60 тис. осіб на добу. Ці цифри вдвічі вищі за пікові значення минулої хвилі. При цьому завдяки вакцинації ми очікуємо на третину менше померлих, ніж на піку минулої хвилі. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час години запитань до Уряду.

Підготовка до спалаху

Для підготовки Міністерство забезпечило низку підготовчих кроків.

«У 2022 р. вперше з моменту появи Програма медичних гарантій стартує з 1 січня, — відзначив В. Ляшко. — До кінця січня всі заклади матимуть контракти за цією програмою і вчасно отримують оплати за січень та будуть готові до зростання навантаження в піковий період».

Новий пакет «Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях» дозволить на постійній основі забезпечити стабільність роботи ключових закладів інфекційного профілю незалежно від фази розвитку епідемії.

На цей напрям у Програмі медичних гарантій на 2022 р. передбачено майже 2,5 млрд грн. Кожен заклад за цим пакетом отримуватиме понад 1 млн грн на місяць за готовність приймати пацієнтів та надавати їм належну медичну допомогу.

Ще майже 17 млрд грн передбачено за пакетом лікування для закладів, які будуть безпосередньо приймати пацієнтів, — за кожен окремий випадок, залежно від тяжкості. Тариф враховує заробітну плату, необхідні лікарські засоби та медичні вироби для лікування пацієнтів з COVID-19.

Окремим фінансовим стимулом є оплата за вакцинацію населення — додаткові 2,2 млрд грн на оплату роботи бригад і працівників, які здійснюють щеплення, в тому числі й бустерні уколи.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua