COVID-19: МОЗ працює над активізацією вакцинації в регіонах

24 січня 2022
473
Резюме

Ірина Микичак, заступник міністра охорони здоров’я України, відвідала Одеську обл.

Заступник міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак відвідала Одеську обл. для проведення консультацій з головами територіальних громад та медиками центрів первинної медичної допомоги.

Захід відбувся у рамках спільних дій експертів ГО «Рух Чесно» та спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України і Світового банку у напрямку активізації вакцинації у регіоні.

Коментар Ірини Микичак

«На сьогодні єдиний і ефективний шлях запобігти захворюванню — це вакцинація.

Ми маємо докласти максимум зусиль, аби підтримати медиків, які зараз знаходяться на передовій боротьби з COVID-19. Загальна мета — активізувати вакцинальну кампанію як на Одещині, так і загалом по всій Україні», — зазначила заступник міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

У ході візиту вона відвідала Березівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги, який обслуговує населення чотирьох громад. На базі закладу працюють тимчасовий стаціонарний пункт щеплення, Центр вакцинації населення та три мобільні бригади. Загалом у громаді отримали щеплення понад 80% дорослого населення, це близько 16 тис. осіб.

«Березівська мобільна бригада є однією з перших, яка у 2021 р. розпочала вакцинацію мешканців м. Одеса і Одеської обл. проти COVID- 2019. Це невеликий, але потужний колектив професіоналів, які працюють практично у режимі 24/7. Саме завдяки їх роботі все більше людей отримують щеплення у різних населених пунктах.

Перебуваючи в Одеській обл., мені було важливо подякувати колегам з первинної ланки медицини, підтримати їх. Звісно, я скористалася нагодою і разом з іншими отримала бустерну дозу вакцини проти коронавірусної хвороби.

Ми наближаємося до нової хвилі, і я радію, що  посилила захист від COVID-19.

Наразі нам надважливо нарощувати темпи вакцинації як у містах, так і в сільській місцевості», — зазначила Ірина Микичак.

Нагадуємо, що в Україні дозволена бустерна доза вакцини для всіх охочих віком 18+ через 6 міс після завершення повного курсу вакцинації. Щеплення проводять працівники мобільних бригад у виїзному режимі за місцями перебування людей шляхом створення тимчасових центрів вакцинації.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua