Як отримати додаткову дозу вакцини від COVID-19

14 грудня 2021
1875
Резюме

Роз’яснення від Ігоря Кузіна, заступника міністра охорони здоров’я – головного державного санітарного лікаря України

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу 14 грудня 2021 р. пояснив, що додаткову дозу вакцини проти COVID-19, якщо у людини є для цього медичні показання, можна отримати за направленням від сімейного чи профільного лікаря.

Коментар Ігоря Кузіна

«Міністерство охорони здоров’я дозволило щеплення додатковою дозою вакцини проти COVID-19 особам, які мають для цього медичні показання. Тепер вони можуть отримати додаткову дозу через 28–90 днів після другої дози, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися раніше. Для того щоб отримати додаткову дозу, необхідно звернутися до свого сімейного або профільного лікаря», — зазначив І. Кузін.

Він нагадав, що йдеться про осіб із ВІЛ, онкопатологією, після трансплантації органів, тих, хто отримує імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та пацієнтів із низкою інших імунодефіцитних станів. Таким чином, імунна система вказаних категорій осіб буде більш захищеною від коронавірусної хвороби.

Сімейний чи профільний лікар може видати направлення довільної форми на щеплення за наявності медичних показань для цього. Важливо, що додаткову дозу можна отримати тією вакциною, якою було введено дві попередні дози.

Безпосередньо зробити щеплення можна буде в найближчому пункті щеплення. У свою чергу, лікар вакцинальної бригади має внести дані про введення додаткової дози до електронної системи охорони здоров’я як третю дозу.

І. Кузін також додав, що дія документа про вакцинацію продовжуватися не буде, тобто документ буде чинним 365 днів з дати введення другої дози.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua