COVID-19: 8 областей і Київ перейшли на «жовтий» рівень епідемічної небезпеки

7 грудня 2021
694
Резюме

Обмеження, які запроваджені з 7 грудня 2021 р.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) 6 грудня 2021 р. провела засідання, на якому ухвалила низку рішень, зокрема щодо посилення контролю за дотриманням карантину та скасування «червоного» рівня епіднебезпеки у декількох регіонах.

Наразі Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Одеській, Херсонській, Луганській, Львівській, Рівненській облдержадміністраціям та Київській міській державній адміністрації доручили посилити контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «жовтого» рівня епіднебезпеки.

«Жовтий» рівень почав діяти у вказаних регіонах з 7 грудня. Раніше там діяли норми «червоного» рівня.

Застосування інших рівнів епідемічної небезпеки стало можливим завдяки стабілізації ситуації із захворюваністю, заповненістю ліжок та динамікою госпіталізацій у регіонах.

Так, станом на 6 грудня базові індикатори, за якими визначають рівень епідемічної небезпеки, перебувають у межах «жовтого» рівня.

Обмеження для «жовтого» рівня

Нагадуємо, що у межах «жовтого» рівня епіднебезпеки відповідно до вимог постанови КМУ № 1236, заборонені:

  • відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш ніж 50% учнів та співробітників;
  • робота закладів освіти, в яких вакциновано менше ніж 100% персоналу;
  • проведення масових заходів;
  • робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
  • робота закладів громадського харчування (крім роботи навинос та доставки);
  • робота спортзалів, басейнів;
  • діяльність закладів із розміщення (крім готелів, санаторних і соціальних закладів);
  • міжобласні та міжнародні перевезення.

Обмеження, передбачені «жовтим» рівнем, не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів:

  • «жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);
  • «зелений» COVID-сертифікат (чинний 365 днів);
  • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);
  • негативний результат тесту полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) або експрес-тесту на визначення антигену (чинний 72 год);
  • сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).

Тобто для роботи та відвідування закладів на «жовтому» рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану лікарем, який проводив щеплення.

Термін дії «жовтого» сертифіката — 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів. Нагадаємо, що мінімально можливі інтервали для доз вакцин: Comirnaty/Pfizer-BioNTech — 21 день, Moderna — 28 днів, CoronaVac/Sinovac Biotech — 14 днів, Oxford/AstraZeneca — 28 днів.

Заклади освіти можуть працювати у звичайному режимі за умови отримання всіма співробітниками хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19. В іншому випадку співробітники підлягають відстороненню, за винятком наявності протипоказань до вакцинації, підтверджених медичним висновком.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

Водночас, починаючи з «помаранчевого» (сигнального) рівня, місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил в регіоні.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua