Прийнято закон про страхові виплати медичним працівникам приватних закладів та ФОП

18 листопада 2021
2041
Резюме

Та інші закони, що стосуються медичної галузі

Під час засідання Верховної Ради України 17 листопада 2021 р. були прийняті три законопроєкти, які стосуються сфери охорони здоров’я.

Соціальний захист медиків

Парламентарі проголосували в цілому за законопроєкт № 6192, яким вносяться зміни до закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» стосовно питання соціального захисту медичних працівників, які постраждали від коронавірусної хвороби.

Відтепер соціальний захист буде розширено на медичних працівників приватних лікарень, найманих медичних працівників фізичних осіб — підприємців (ФОП), а також медиків, які працюють як самозайняті особи та мають ліцензію на медичну практику.

До цього суто медичні працівники державних та комунальних закладів могли претендувати на страхові виплати у разі встановлення інвалідності чи смерті, що настала внаслідок інфікування коронавірусною інфекцією, якщо захворювання було пов’язане з виконанням професійних обов’язків. Ухвалений сьогодні законопроєкт усуває цю несправедливість.

Реалізація ліків дітям

Також ухвалений у цілому проєкт закону № 5123-1, яким встановлюється адміністративна відповідальність у вигляді штрафів розміром 200–300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за реалізацію лікарських засобів малолітнім особам (віком молодше 14 років).  Повторне правопорушення протягом року тягне за собою накладення штрафу у розмірі 300–400 неоподатковуваних мінімумів.

Ліки зі співчуття

Також Рада прийняла за основу законопроєкт № 5736 щодо врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття. У разі остаточного ухвалення тяжкохворі пацієнти за згодою зможуть отримати на безоплатній основі інноваційні препарати, які ще не зареєстровані в Україні та відсутні в широкому доступі на українському ринку, проте можуть врятувати життя. Подібна практика є в країнах Європейського Союзу та в Сполучених Штатах.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua