Вакцинація від грипу в аптеках: щеплення отримали 1714 осіб

16 листопада 2021
500
Резюме

Попит на вакцинацію поза межами лікувальних закладів є, і він доволі високий

У Києві завершився унікальний пілотний проєкт із вакцинації від грипу в аптеках. За 5 днів у 5 аптеках столиці щеплення отримали 1714 українців.

Коментар Ігоря Кузіна

«Проєкт показав, що попит на вакцинацію поза межами лікувальних закладів є, і він доволі високий, — зазначив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України. — Тож МОЗ продовжує активну роботу над змінами до нормативно-правових актів, які дозволять втілити в Україні кращі європейські практики і зробить вакцинацію ще більш доступною».

За словами І. Кузіна, попри пандемію Covid-19, українці не мають забувати і про інші хвороби. Особливо в сезон поширення гострих респіраторних інфекцій.

Цього сезону в Україну планують ввезти 1,25 млн доз вакцин проти грипу різних виробників. За інформацією Центру громадського здоров’я, з початку епідемічного сезону (40-й тиждень року) станом на 7 листопада від грипу вакциновано 34 894 особи.

Проєкт вакцинації від грипу в аптеках стартував у Києві 10 листопада. Взяти у ньому участь могла кожна повнолітня особа за умови купівлі вакцини будь-якого виробника в аптеці і попереднього безкоштовного огляду лікаря на місці.

Довідково

Грип – високозаразне вірусне захворювання, небезпечне через ризик розвитку тяжких ускладнень і можливість летального випадку. Найкращою профілактикою грипу є щорічна вакцинація. Особливо важливою вакцинація є для тих людей, які мають вищий ризик захворіти на грип через особливості професії, ті, які забезпечують життєдіяльність країни, а також представників груп ризику.

До груп ризику належать вагітні, діти віком до 5 років, особи літнього віку та пацієнти з хронічними захворюваннями.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua