Кирило Тимошенко відвідав медичні заклади у Вінниці

3 листопада 2021
408
Резюме

Добудований головний корпус Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги та реконструйований Подільський регіональний центр онкології

Під час робочої поїздки на Вінниччину 2 листопада 2021 р. заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко оглянув добудований головний корпус Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги та реконструйований Подільський регіональний центр онкології у Вінниці, які були включені до програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Коментар Галини Якубович

Заступник міського голови Вінниці Галина Якубович розповіла, що новий корпус лікарні швидкої допомоги площею майже 3,5 тис. кв. м допомагали проєктувати італійські фахівці. Тут розміщуватимуться приймально-діагностичне відділення, протишокова палата, відділення інтенсивної терапії та 4 операційні блоки. Новий корпус планують ввести в експлуатацію до кінця листопада.

У межах програми «Велике будівництво» до лікарні передали рентген-апарат, обладнання для ультразвукової діагностики та комп’ютерної томографії. Також підготовлено приміщення для ангіографа й магнітно-резонансного томографа.

Коментар Кирила Тимошенка

«Будівництво корпусу було розпочато 4 роки тому. Це дуже довго. Ми в межах «Великого будівництва» по країні звикли будувати за один рік. Якщо у вас є інші важливі об’єкти, на які не вистачає коштів, то держава допоможе з фінансуванням для прискорення, щоб вінничани стільки не чекали», — зазначив Кирило Тимошенко, звертаючись до представників місцевої влади.

Також було проведено капітальний ремонт частини приміщень старого корпусу Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Загалом у цьому закладі передбачено 320 ліжок цілодобового стаціонару, функціонують два реанімаційних відділення. Переважна більшість місць у лікарні — хірургічного профілю (хірургія, нейрохірургія, травматологія, політравма, урологія, септична хірургія, отоларингологія, щелепно-лицьова хірургія). Крім того, у її складі є неврологічне відділення на 35 ліжок для хворих із гострим порушенням мозкового кровообігу.

Заступник керівника Офісу Глави держави також побував у Подільському регіональному центрі онкології, оновленому до 30-ї річниці Незалежності в межах програми «Велике будівництво».

Коментар Олександра Пішика

За словами заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександра Піщика, під час реконструкції було добудовано два поверхи терапевтичного корпусу, що дозволило надавати хворим хіміотерапевтичне лікування в амбулаторних умовах і збільшити кількість місць у відділенні хіміотерапії з 60 до 100. Загалом Подільський регіональний центр онкології розрахований на 360 ліжок.

У хіміотерапевтичному корпусі встановлено новий ліфт, також закуплено сучасне обладнання та проведено благоустрій прилеглої території.

Як повідомив К. Тимошенко під час спілкування з представниками ЗМІ, заплановано й розв’язання питання з кардіологічним центром у Вінниці. Там є проблеми з підрядниками, і строки здачі об’єкта в експлуатацію неодноразово переносилися.

«На наступний тиждень ми запланували зустріч в Офісі Президента з очільником області й з мером міста. Будемо спілкуватися й намагатися зрозуміти, що нам треба зробити, щоб Вінниця нарешті отримала кардіоцентр», — підкреслив заступник керівника Офісу Глави держави.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами president.gov.ua