Стан забезпечення киснем пацієнтів з COVID-19

2 листопада 2021
502
Резюме

Брифінг Олександра Комаріди, першого заступника міністра охорони здоров’я України

Україна повністю забезпечена медичним киснем для хворих, які потребують кисневої терапії через COVID-19. Про це на брифінгу 2 листопада 2021 р. повідомив Олександр Комаріда, перший заступник міністра охорони здоров’я України.

Посадовець зазначив, що з середини жовтня 2021 р. 2 найбільші виробники кисню в Україні пішли на планові регламентні роботи. МОЗ завчасно звернулося до них із проханням надати резервний запас кисню, щоб забезпечити ковідні лікарні до завершення регламентного обслуговування. Ситуація трималася під контролем та потреба у кисні була перекрита. З 1 листопада обидва виробники повернулися до роботи.

Потреба в кисні та її забезпечення

Хвилі COVID-19 мають різний характер, тому необхідність кисню залежить від їх інтенсивності. Хворий на COVID-19 зараз споживає у 5–6 разів більше кисню, ніж це було у попередній хвилі. Якщо на початку жовтня в Україні споживалося 280 тонн кисню на добу, на середину – 330 тонн рідкого кисню, то зараз – вже 367 тонн. Наразі 35 підприємств виробляють понад 400 тонн кисню на добу. Абсолютна більшість з них працює на максимальну потужність.

На потреби удосконалення систем киснепостачання цього року було виділено вже 1,148 млрд грн. Із них цієї осені в регіони направлено майже 400 млн грн. Тобто місцева влада мала час встановити кисневі станції, закупити балони. Вже на сьогодні вдалося забезпечити киснем більш ніж 38 тис. ліжок за допомогою централізованих систем. Облаштовано понад 160 систем централізованого постачання кисню. Додатково встановлено понад 130 кисневих станцій та більш ніж 150 кріогенних газифікаторів.

Для надання допомоги хворим на COVID-19 з тяжким та вкрай тяжким перебігом додатково у визначені заклади охорони здоров’я закуплено та поставлено близько 1700 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ).

Кожна область самостійно вирішує, як розпоряджатися наданим киснем. Так, заклади охорони здоров’я Одещини за добу використали 22 тонни кисню, область має значні його залишки. Проте додатково протягом тижня медичні заклади отримають ще майже 100 тонн кисню для екстреного використання.

Зважаючи на напружену ситуацію та підвищення споживання кисню, МОЗ України продовжує працювати над забезпеченням киснем закладів охорони здоров’я, які лікують хворих на COVID-19.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис»