COVID-19: 94% госпіталізованих  пацієнтів — невакциновані

27 жовтня 2021
452
Резюме

Можливість щепитися недалеко від дому вже мають і мешканці найменших населених пунктів, де немає поліклінік та інших закладів охорони здоров’я

З 18 по 24 жовтня 2021 р. в Україні з коронавірусною хворобою госпіталізовано 33 551 особу, з яких 31 493, або 94%, не отримали жодної дози антиковідної вакцини. Про це свідчать дані інформаційно-аналітичної системи MedData.

У МОЗ України нагадують, що вакцини захищають від тяжкого перебігу, госпіталізації та смерті від COVID-19. Втім слід пам’ятати, що найкращий захист створюється через 14 днів після отримання 2-ї дози вакцини.

Поточний стан кампанії з вакцинації

В Україні поступово збільшується охоплення вакцинацією від COVID-19 осіб літнього віку, які найбільше ризикують тяжко перехворіти та померти від цієї хвороби. На 25 жовтня 2021 р. хоча б однією дозою антиковідної вакцини щеплено 25%, або 2,25 млн осіб, віком 60+, дві дози отримали 20%, майже 1,8 млн.

Можливість щепитися недалеко від дому вже мають і мешканці найменших населених пунктів, де немає поліклінік та інших закладів охорони здоров’я. 7 жовтня Міністерство охорони здоров’я та Укрпошта почали відкривати пункти щеплень у поштових відділеннях таких сіл та містечок.

Станом на 20 жовтня у відділеннях Укрпошти різних регіонів України вже здійснили 51 567 щеплень проти коронавірусної хвороби. Лідерами є Дніпропетровська, Полтавська та Харківська області, де зробили 6 684, 6 510 та 5 138 щеплень відповідно.

Підробка документів про щеплення

На статистику захворюваності серед вакцинованих та й загалом на кількість хворих впливають підроблені документи про щеплення. Людина з придбаним сертифікатом має високий ризик потрапити в лікарню та померти від COVID-19, хоча всі вважатимуть, що вона вакцинована. Крім того, вона має більше можливостей заразити коронавірусною інфекцією інших.

Тому Міністерство охорони здоров’я просить українців, які знають про випадки підробки таких документів, повідомляти про них у поліцію або до контакт-центру МОЗ.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua