Коментар МОЗ щодо оновленого стандарту медичної допомоги при туберкульозі

8 жовтня 2021
1198
Резюме

Визначає основні новації

Як ми вже повідомляли, Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило наказ від 6.10.2021 р. № 2161 «Про внесення змін до стандартів охорони здоров’я при туберкульозі». У МОЗ України зазначають, що головна мета документа — застосування кращих міжнародних підходів у сфері надання медичної допомоги хворим на туберкульоз.

Іншими словами, Україна продовжує впроваджувати доказові методики лікування відповідно до європейських стандартів Всесвітньої організації охорони здоров’я. Українського пацієнта лікуватимуть так, як його лікували б у будь-якій іншій країні Європи.

Що нового

Оновлений наказ також визначає:

  • критерії якості профілактики та раннього виявлення туберкульозу;
  • новітні алгоритми скринінгу та діагностики туберкульозу, в тому числі з використанням генетично-молекулярних методів як первинного діагностичного тесту;
  • критерії якості лікування чутливого туберкульозу та питання застосування сучасних протитуберкульозних препаратів та новітніх схем лікування туберкульозу із лікарською стійкістю.

Крім того, документ регламентує критерії якості щодо ведення випадків коінфекції туберкульоз/ВІЛ-інфекція, туберкульоз/вірусний гепатит С та інших супутніх захворювань.

Втілення положень наказу дозволить підвищити показник ефективності та якості лікування туберкульозу, в тому числі лікарськостійкого та забезпечить зниження показника захворюваності, смертності та поширеності, а також сприятиме зменшенню невиправданих витрат та ризиків для пацієнтів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua