МОЗ вимагає відсторонення керівників закладів, де підроблялися документи про вакцинацію від COVID-19

4 жовтня 2021
1102
Резюме

Відповідні листи надіслано власникам медичних закладів

Міністерство охорони здоров’я направило листи-подання до власників 15 закладів охорони здоров’я з вимогами відсторонити від роботи керівників тих закладів, де лікарі можливо підробляли документи про вакцинацію, на час кримінального провадження.

Якщо слідство виявить, що головний лікар закладу непричетний до махінацій, його відновлять на посаді. У разі повторного порушення МОЗ ініціюватиме анулювання ліцензії закладу охорони здоров’я та розривання контракту між закладом та Національною службою здоров’я України. Відтак територіальна громада фінансуватиме заклад охорони здоров’я самостійно.

З початку року відкрито понад 350 кримінальних проваджень за фактом підробки документів, що посвідчують вакцинацію від COVID-19.

Нагадаємо, 22 вересня Уряд схвалив розроблений фахівцями МОЗ проєкт Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підроблення документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень». Законопроєкт поданий на реєстрацію до Верховної Ради України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua