У регіони доставлено інноваційні ліки від COVID-19

22 вересня 2021
488
Спеціальності :
Резюме

Це бамланівімаб (вamlanivimab) та етесевімаб (еtesevimab)

Доставлені в Україну інноваційні ліки, а саме 20 тис. флаконів бамланівімабу (bamlanivimab) та 40 тис. флаконів етесевімабу (etesevimab) вже розвезені в регіони. Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

Коментар Олександра Комаріди

«У червні робоча прийняла рішення щодо готовності включити до протоколу лікування препарати бамланівімаб та етесевімаб у разі їх наявності в Україні. Сьогодні ліки вже в регіонах – відповідно, оновлений протокол регулюватиме їх застосування. Ми вдячні американським партнерам та логістам з благодійного фонду за передачу та доставку препаратів», — заявив Олександр Комаріда.

Ліки були доставлені в Україну 4 вересня за сприяння Посольства України в США як гуманітарний вантаж, наданий американською благодійною організацією Direct Relief. Останні домовленості щодо отримання цієї допомоги були узгоджені під час візиту Президента України Володимира Зеленського та міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка до США.

Також 20 вересня 2021 р. оновлено протокол «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким передбачено можливість застосування лікарських засобів bamlanivimab та etesevimab. Тепер лікарі, які надають допомогу хворим на COVID-19, матимуть чітку інструкцію щодо того, в яких саме випадках захворювання і як правильно застосовувати ці лікарські засоби.

Механізм їх дії полягає у блокуванні прикріплення вірусу до мембрани клітини, що унеможливлює потрапляння SARS-CoV-2 в клітини людини, нейтралізує дію вірусу та сприяє запобіганню розвитку та лікуванню COVID-19. Діють ці ліки безпосередньо на вірус – препарати зв’язуються зі спайковими білками вірусу, запобігаючи проникненню у клітину та подальшому розмноженню, прискорюють одужання хворих з коронавірусною хворобою і запобігають виникненню ускладнень та потраплянню в лікарню.

Нагадаємо, що МОЗ також вже закуплено 2784 флакони препарату тоцилізумаб та 14 346 упаковок ремдесивіру.

Довідково

Direct Relief (Каліфорнія, США) – громадська неприбуткова, неконфесійна та неполітична організація, діяльність якої спрямована на надання медичних товарів та послуг для покращення медичної допомоги, якості життя та відновлення людської гідності у Сполучених Штатах та за їх межами.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua