Люди, які живуть з ВІЛ, мають можливість отримати безоплатну медичну допомогу

21 вересня 2021
649
Резюме

У Києві відбулася координаційна зустріч головних лікарів ВІЛ/СНІД центрів України

У Києві відбулася координаційна зустріч головних лікарів ВІЛ/СНІД центрів України. Під час заходу учасники обговорили, зокрема, питання профілактики ВІЛ-інфекції та надання медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ-інфекцією в Україні, аспекти формування, аналізу та подання звітності у сфері подолання ВІЛ-інфекції. Також представлено проєкт змін до наказу МОЗ № 180 та результати дослідження щодо впливу реформи охорони здоров’я на надання послуг людям з ВІЛ-інфекцією.

Виступ Анни Фенчак

Про надання медичної допомоги особам з ВІЛ-інфекцією у рамках Програми медичних гарантій розповіла заступник голови Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Анна Фенчак.

Вона зазначила, що Програма медичних гарантій окреслила чіткий перелік та обсяг медичних послуг, які гарантовані українцям та оплачуються з державного бюджету. Ці послуги мають бути доступні всім, незалежно від віку, місця проживання, соціального й економічного статусу.

«В Україні 376 закладів надають допомогу пацієнтам за пакетом «Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ (та підозрою на ВІЛ)». Люди, які живуть з ВІЛ-інфекцією, мають можливість отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій на усіх рівнях надання медичної допомоги.  Тестування на ВІЛ можна безоплатно пройти у свого лікаря, з яким укладена декларація. Або у закладах, які мають договір з НСЗУ на діагностику, лікування та супровід людей з ВІЛ. Антиретровірусні препарати в Україні є доступними для кожної людини з ВІЛ — їх можна отримати безоплатно у повному обсязі.

Наступного року ми плануємо підвищити тариф на пакет з лікування людей з ВІЛ-інфекцією, а також розширити обсяг безоплатних медичних послуг таким пацієнтам», — наголосила А. Фенчак.

У свою чергу, директор Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров’я НСЗУ Дмитро Черниш поінформував учасників заходу про особливості роботи з електронними медичними записами, зокрема з чутливими даними пацієнтів з ВІЛ-інфекцією та яким чином  організовано доступ до цієї інформації.

Захід відбувся за участю представників МОЗ України, НСЗУ, Центру громадського здоров’я, та був організований за підтримки CDC, Глобального фонду та офісу ВООЗ в Україні.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua