МОЗ повідомляє про закупівлю ремдесивіру

2 вересня 2021
709
Резюме

Застосовується для лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією

31 серпня 2021  р. ДП «Медичні закупівлі України» уклало договір на закупівлю 14 346 флаконів препарату ремдесивір. Він використовується для лікування хворих на коронавірусну інфекцію.

Про аукціон

Участь в аукціоні взяли 4 кваліфікованих учасники. Завдяки високій конкурентності процедури вдалося досягти економії у 1,5 млн грн, що становить 23,8% від очікуваної вартості препарату. Таким чином, замість 6,3 млн грн на закупівлю буде витрачено 4,8 млн. Вартість одного флакону — 333,87 грн.

Закупівля відбулася за спрощеною/допороговою процедурою, оскільки ремдесивір включено до переліку товарів, необхідних для запобігання поширенню COVID-19: на період дії встановленого Кабінетом Міністрів України карантину закупівля товарів та послуг, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі» для спрощених закупівель.

Зазначимо, що ДП «Медичні закупівлі України» закуповує ремдесивір вдруге. Перша закупівля відбулася у вересні–жовтні 2020 р. Тоді ДП «Медичні закупівлі України» проводило перемовини з 9 глобальними виробниками. Враховуючи підвищений попит на препарат та відсутність в Україні постачальників ремдесивіру, ціна становила 19,3 млн грн за 28 200 флаконів (687,86 грн/од.). Тоді ДП «Медичні закупівлі України» вдалося зекономити 26,7 млн грн при очікуваній вартості 46 млн грн.

Згідно з цьогорічним договором про закупівлю законтрактований постачальник має повідомити орієнтовний графік поставки товару протягом 14 робочих днів з моменту підписання такого договору.

Ремдесивір (торгова назва Veklury)  розроблений компанією Gilead Sciences, Inc. Препарат дозволений МОЗ України для застосування в лікуванні пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) згідно з протоколом надання медичної допомоги.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua