Розроблено План заходів щодо елімінації кору та краснухи

16 серпня 2021
917
Резюме

Відповідний проєкт наказу МОЗ України винесено на громадське обговорення

На громадське обговорення винесено проєкт наказу МОЗ України «Про затвердження Плану заходів щодо елімінації кору та краснухи в Україні до 2025 року».

Мета

Проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Плану заходів щодо елімінації кору та краснухи в Україні до 2025 року» (далі — проєкт акта) розроблений з метою затвердження плану конкретних заходів, які дозволять реалізувати основні глобальні стратегічні напрямки щодо елімінації кору та краснухи, а саме: напрямки планової імунізації та здійснення додаткових заходів з імунопрофілактики, епідеміологічного нагляду (спостереження), готовності до реагування на можливі спалахи кору та краснухи. Кінцева мета реалізації вказаних заходів — підтвердження статусу елімінації кору та краснухи в Україні до 2025 р.

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проєкт акта розроблений на виконання пункту 536 Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 р., затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 276-р.

Прийняття проєкту акта дозволить впровадити систему заходів для виконання наступних основних стратегічних напрямків елімінації кору та краснухи:

  • заходи щодо забезпечення досягнення та підтримання високого рівня охоплення (не нижче 95%) двома дозами вакцини проти кору та краснухи завдяки проведенню якісної планової вакцинації.

Цей напрямок передбачає низку заходів щодо удосконалення законодавчої бази щодо вакцинації, планування потреби у вакцинах, забезпечення сталого фінансування для закупівель вакцин, системи їх доставлення в регіони та заклади охорони здоров’я, проведення аналізу охоплення щепленнями з використанням сучасних методик;

  • заходи щодо забезпечення охоплення додатковими заходами з щеплення груп ризику та населення, що не отримало вакцинальний комплекс згідно з Календарем профілактичних щеплень.

Цей стратегічний напрямок передбачає передусім верифікацію даних для визначення контингентів для проведення додаткових заходів з охоплення щепленнями, планування та проведення цих заходів;

  • заходи, спрямовані на зміцнення системи епідеміологічного нагляду шляхом розслідування кожного випадку захворювання і лабораторного підтвердження всіх підозрілих спорадичних випадків і спалахів.

Це насамперед введення в дію електронної інтегрованої системи епіднагляду, розробка нормативно-правового акта щодо дозорного епіднагляду за синдромом вродженої краснухи, розбудова потенціалу Національної референс-лабораторії щодо проведення секвенування вірусів кору та краснухи;

  • заходи, спрямовані на попередження спалахів кору та краснухи та забезпечення швидкого реагування на спалахи.

Комплекс заходів для реалізації цього стратегічного напрямку передбачає швидке епідрозслідування всіх випадків, оперативне інформування партнерів каналами зв’язку Міжнародних медико-санітарних правил (далі — ММСП) та відповідне реагування в рамках ММСП;

  • заходи, спрямовані на поліпшення доступності для осіб, які приймають рішення, медичних працівників і населення, а також використання високоякісної науково-обґрунтованої інформації про переваги та ризики, пов’язані з імунізацією проти кору та краснухи.

До цього стратегічного напрямку належать удосконалення комунікаційної стратегії відносно вакцинації та довіри до вакцинації, публічні заходи з комунікації, спрямовані на підвищення довіри до вакцинації, тренінги, навчання. Виконання низки цих заходів забезпечить досягнення мети елімінації кору та краснухи в Україні до 2025 р.

Основні положення проєкту акта

Проєктом акта затверджується План заходів щодо елімінації кору та краснухи в Україні до 2025 р.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua