В Україні розпочався тиждень грудного вигодовування

3 серпня 2021
599
Спеціальності :
Резюме

Відзначається щороку з 1 до 7 серпня

В Україні стартував Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Його щороку відзначають з 1 до 7 серпня. Майже 170 країн світу долучаються до заходів з підтримки та популяризації вигодовування немовлят материнським молоком.

Про грудне вигодовування

Грудне вигодовування — можливість отримати унікальний продукт харчування для малюків та один із найефективніших способів забезпечення їх гармонійного психофізичного  розвитку. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) і Дитячий фонд ООН (UNICEF) рекомендують вперше прикладати до грудей та розпочинати грудне вигодовування впродовж першої години після пологів, а також продовжувати грудне вигодовування перші пів року життя дитини, й не давати малюкам інших харчових продуктів, рідини, у тому числі води.

Грудне молоко повністю покриває потреби дитини в поживних речовинах протягом перших 6 міс життя, тому розпочинати отримувати повноцінний безпечний прикорм діти мають із 6-місячного віку, залишаючись при цьому на грудному вигодовуванні до 2 років і більше.

Чому грудне молоко так корисне для немовляти?

  1. Містить антитіла, що захищають малюків від найпоширеніших інфекційних хвороб, які є основними причинами дитячої смертності в світі.
  2. Має ідеальне співвідношення поживних речовин та мікроелементів, воно значно легше засвоюється, ніж штучна суміш.
  3. Грудне вигодовування знижує ризик виникнення синдрому раптової дитячої смерті, а в довгостроковій перспективі знижує ризик появи надмірної маси тіла, виникнення цукрового діабету в дитячому віці.

Утім такий тип вигодовування корисний і для матері, адже регулярне прикладання дитини до грудей:

  1. Пришвидшує післяпологове відновлення.
  2. Знижує ризик виникнення цукрового діабету та серцево-судинних захворювань, раку молочної залози, яєчників.
  3. Забезпечує особливо близький зв’язок матері з немовлям.
  4. Допомагає витрачати додаткові калорії (близько 300 калорій на день).

Що важливо знати для успішного налагодження грудного вигодовування

  1. Немовлят треба годувати на вимогу, так часто, як вони цього потребують, вдень і вночі. Отже, медичні працівники з перших годин після пологів мають допомагати жінці та заохочувати її до годування грудьми.
  2. Краще відмовитися від пляшечки чи пустушки.
  3. Мамі необхідно якомога більше відпочивати, пити достатню кількість рідини, повноцінно та раціонально харчуватися й зосередитися на догляді за дитиною, за можливості делегувавши близьким хатні обов’язки.
  4. Після початку введення прикорму не варто зменшувати кількість грудного молока. Їжу варто подавати малечі в чашці чи ложечкою. Використання пляшечки може передчасно завершити грудне вигодовування.

Зазначимо, що згідно з  інформацією ВООЗ  майже 2 з 3 немовлят не отримують виключно грудне вигодовування впродовж рекомендованих перших 6 міс. Однак глобальна мета організації — до 2025 р. змінити частку таких дітей до 50%.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua