Гепатит С: протягом серпня 2021 р. можна зробити тестування на акційних умовах у приватних лабораторіях

30 липня 2021
718
Резюме

До акції долучилися лабораторії «Сінево», «Дніпролаб», «Ніколаб», «CSD», «Інвітро», «Фармбіотест», «Меділабс» та «Діла» 

Цьогоріч до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами приватні діагностичні лабораторії «Сінево», «Дніпролаб», «Ніколаб», «CSD», «Інвітро», «Фармбіотест», «Меділабс» та «Діла» підтримали ініціативу зробити тестування на вірусні гепатити більш доступним.

Протягом серпня 2021 р. охочі дізнатися свій гепатит-статус можуть  звернутися до вказаних приватних лабораторій та отримати  можливість пройти діагностику на вірусні гепатити на акційних умовах. Деталі та додаткову інформацію шукайте на сайтах лабораторій вашого регіону.

За оціночними даними, в Україні 1 342 418 осіб хворіють на вірусний гепатит С та 559 341 — на вірусний гепатит В. У свою чергу, під медичним наглядом з вірусним гепатитом С перебуває лише близько 7% осіб від оціночних даних та 3,3% осіб — з вірусним гепатитом В. На жаль, більшість хворих не знають про свій діагноз та не отримують лікування.

Про вірусний гепатит С

У листопаді 2019 р. Україна приєдналася до Глобальної стратегії з елімінації вірусних гепатитів B та C, ухваливши Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року. Відповідно до Державної стратегії протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 р. цілі дуже амбітні. Зокрема, до 2030 р. діагностованими мають бути 90% осіб, які хворіють на вірусні гепатити та не знають про свою хворобу. А відтак і лікування мають отримати 90% хворих.

Відповідно до оновлених Стандартів лікування вірусних гепатитів кожен громадянин мінімум один раз протягом життя має пройти скринінг на гепатити. А у випадку якщо наявні фактори ризику, до яких належать ін’єкційне або інтраназальне вживання  наркотиків, гемодіаліз, контакт з кров’ю інших людей, отримання хірургічних, стоматологічних та інших маніпуляцій, які передбачають потенційний контакт з кров’ю іншої людини, рекомендовано проходити скринінг регулярно.

Діагностика вірусних гепатитів за допомогою швидких тестів передбачена пакетом медичних гарантій, надається сімейним лікарем і є безоплатною для пацієнтів, відповідно до наказу МОЗ України від 19.03.2018 року № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги».

Результат швидкого тесту завжди потребує підтвердження діагнозу, тому  амбулаторним пакетом послуг передбачено проведення підтверджувальної  діагностики методом полімеразної ланцюгової реакції на ДНК вірусного гепатиту В та РНК вірусного гепатиту С.

Тому радимо вам вже зараз відвідати сімейного лікаря або приватну лабораторію, щоб пройти скринінг на вірусні гепатити і дізнатися про свій статус!

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua