Безоплатні медичні послуги в закладах НАМН України

23 липня 2021
1161
Резюме

За перше півріччя 2021 р. надано 6 тис. високоспеціалізованих безоплатних медичних послуг

У рамках впровадження нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги 8 закладів Національної академії медичних наук (НАМН) України за перше півріччя 2021 р. надали 22 810 високоспеціалізованих медичних послуг, що становить 36% річного плану. Про це повідомляють у Міністерстві фінансів України і зазначають, що видатки бюджетних коштів на надання цих послуг становили 711,2 млн грн.

Безоплатні високоспеціалізовані медичні послуги

За інформацією НАМН України, надання 6 тис. високоспеціалізованих медичних послуг було повністю забезпечено за рахунок коштів державного бюджету, тобто вони були безоплатними для пацієнтів.

При цьому середня вартість лікування пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями становила понад 70 тис. грн, нейрохірургічного профілю — понад 100 тис. грн, операцій зі слухопротезування та лікування патології слуху — 50 тис. грн.

Надання ще майже 17 тис. послуг було забезпечено частково за рахунок коштів бюджету.

За інформацією НАМН України, у другому півріччі поточного року кількість безкоштовних для пацієнтів послуг зросте. Адже наразі завершуються процедури закупівель препаратів та медичних виробів (у тому числі дороговартісних медичних виробів, зокрема, стентів, нейро- та кардіостимуляторів, кохлеарних імплантів тощо) за передбачені державою на 2021 р. на ці цілі видатки.

Коментар Романа Єрмоличева

«З метою надання населенню безкоштовних якісних медичних послуг, за які сплачує держава, та створення системи забезпечення доступності, своєчасності та якості таких послуг, Мінфін закликає всі заклади НАМН до більш ефективного використання бюджетних коштів. Зі свого боку, ми й надалі сприятимемо трансформації системи охорони здоров’я, щоб всі громадяни могли отримати якісні медичні послуги повністю за рахунок сплачених податків та без додаткових доплат з власної кишені», — наголосив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Нагадаємо, НАМН України за ініціативи і підтримки Мінфіну вже четвертий рік поспіль впроваджує новий механізм фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. Спочатку новий фінансовий механізм реалізувався у чотирьох установах академії, а на початку цього року за рішенням Уряду до його реалізації долучилося ще чотири заклади НАМН України.

У 2021 р. за цим механізмом фінансового забезпечення працюють:

  • Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН (м. Київ);
  • Інститут нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова НАМН (м. Київ);
  • Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН (м. Київ);
  • Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска НАМН» (м. Київ);
  • Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка НАМН (м. Київ);
  • Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН (м. Київ);
  • Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського НАМН (м. Київ);
  • Інститут травматології та ортопедії НАМН (м. Київ).

Загальна сума видатків на 2021 р. за цим механізмом передбачена в розмірі 2,1 млрд грн, у тому числі 0,6 млрд грн спрямовано на придбання сучасного медичного обладнання та покращення умов перебування хворих у зазначених закладах академії.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами mof.gov.ua