МОЗ закликає медиків максимально ефективно використовувати вакцину Moderna

20 липня 2021
2393
Резюме

Та дає роз’яснення, як це робити

У кожному флаконі вакцини Moderna — 15 доз, які треба використати за допомогою наявних в Україні шприців та завдяки відповідальному ставленню медиків, що проводять щеплення.

Зазначимо, що вакцина Moderna (кодова назва mRNA-1273 та торговельна назва Spikevax), яку Україна отримала 18 липня 2021 р. у межах глобальної ініціативи COVAX, постачається у флаконах, які розраховані на 13–15 доз (це вказано в інструкції до застосування препарату). Під час розподілу та передачі вакцини Moderna Україні представники COVAX порахували по 14 доз у флаконі, взявши середнє число. За цими розрахунками, 18 липня Україна отримала 2 000 040 доз вакцини Moderna (якщо рахувати, що у флаконах по 14 доз).

Водночас самоблокуючі шприци 0,5-LDV, Soloshot Mini, які застосовують в Україні, дають можливість використовувати ефективно всі 15 доз вакцини з кожного флакона. Це означає, що є можливість спожити 142 860 додаткових доз.

Як ефективно використовувати вакцину

Міністерство охорони здоров’я закликає медиків використовувати вакцину Moderna максимально ефективно:

  • під час отримання та розподілу вакцини Moderna вказувати для кожного флакона — «отримано 15 доз»;
  • колоти з кожного флакона по 15 доз;
  • мінімізувати розлив;
  • заздалегідь формувати списки вакцинації;
  • планувати витрати вакцини, щоб не було залишків та утилізації.

Збільшення кількості вакцинованих — це відповідальність і заслуга бригад зі щеплення та медиків, що працюють у пунктах вакцинації, які завдяки наявним шприцам можуть використовувати всі 15 доз з кожного флакону вакцини Moderna. А кожна додаткова доза — це врятоване життя.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua