COVID-19: готовність лікарень та пришвидшення темпів вакцинації

20 липня 2021
718
Резюме

Результати наради в Офісі Президента України

19 липня 2021 р. під головуванням заступника керівника Офісу Президента України Кирила Тимошенка в Офісі Глави держави відбулася щотижнева селекторна нарада за участю голів обласних державних адміністрацій, яка була присвячена питанням готовності лікарень до прийому хворих на COVID-19, пришвидшення вакцинації населення та стану реалізації проєктів у межах програми Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Готовність лікарень до прийому хворих на COVID-19

Як повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, з 257 лікарень, які визначені для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу, 190 відповідають вимогам, що визначені Національною службою здоров’я. Для іншої частини, які є лікарнями другої хвилі, будуть виписані окремі вимоги, щоб з ними швидше уклали контракти. Що ж до дитячих лікарень, то в кожній області визначено по одному такому закладу.

Зі свого боку К. Тимошенко закликав голів обласних державних адміністрацій вирішити питання із забезпеченням наявності в лікарнях ліжок з централізованим поданням кисню для госпіталізації дітей, хворих на COVID-19.

Пришвидшення вакцинації проти COVID-19

Заступник керівника Офісу Президента наголосив, що йде підготовка до початку комунікаційної кампанії щодо того, що вакцинація проти COVID-19 уже відкрита для всіх категорій населення, а всі центри масової вакцинації працюють сім днів на тиждень. Це відбудеться після ухвалення Міністерством охорони здоров’я рішення про перехід до 5-го етапу вакцинації.

Коментар Кирила Тимошенка

«У нас має бути щонайменше один великий головний центр масової вакцинації в кожному обласному центрі. Крім того, центри масової вакцинації мають бути відкриті в кожному районному центрі та в містах, у яких проживає понад 100 тис. населення», — зазначив він.

К. Тимошенко також поставив завдання організувати підвезення людей до центрів масової вакцинації в усіх містах, районах та об’єднаних територіальних громадах. «Тому що треба прискорювати темпи вакцинації», — наголосив він.

В. Ляшко додав, що потрібно відкрити всі 3300 кабінетів для щеплення по всій країні, які були визначені, і розподілити вакцини по цих пунктах. Цього тижня керівник МОЗ планує особисто перевірити виконання означеного завдання в кількох областях.

Реалізація програми «Велике будівництво»

Щодо стану реалізації програми «Велике будівництво» К. Тимошенко нагадав, що у 2021 р. має бути завершено реалізацію 741 об’єкта по всій країні, і наголосив, що стосовно жодного об’єкта терміни здачі змінюватися не будуть. Він поставив завдання пришвидшити темпи реалізації на тих об’єктах, де не оголошено чи тривають торги, не підписано договори, не розпочато будівельно-монтажні роботи.

Окремо К. Тимошенко зауважив, що вже на понад 80% готові 28 знакових об’єктів до 30-річчя незалежності в кожному регіоні, але декільком областям потрібно прискорюватися.

Щодо впровадження програми здорового харчування в українських школах, яка реалізується з ініціативи першої леді України Олени Зеленської, К. Тимошенко зазначив, що всім обласним державним адміністраціям до 15 серпня потрібно здати необхідні об’єкти в експлуатацію. Також вони мають ухвалити остаточні рішення щодо зміни способу організації харчування дітей у закладах освіти.

Заступник голови Фонду державного майна України Костянтин Кошеленко повідомив про стан реалізації програми малої приватизації. Таких об’єктів визначено вже 1005. За його словами, за результатами аукціонів уже очікуються надходження до бюджету 1,6 млрд грн, і цей обсяг лише зростатиме. Крім того, проводиться велика інвентаризація задля ефективного управління держмайном, а також передача функцій з управління позастатутним майном до об’єднаних територіальних громад та обласних державних адміністрацій.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами president.gov.ua