ПЛР-тести для виявлення COVID-19 вироблятимуть у Харкові

25 червня 2021
819
Резюме

В тому числі і для штаму «дельта»

Відкриття сучасної лабораторії з виробництва діагностичних тест-систем відбулося у Харкові 24 червня 2021 р. на території бізнес-парку «Екополіс ХТЗ».

У заході взяли участь секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, президент групи «DCH» Олександр Ярославський, головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Про нову лабораторію

Нова лабораторія займатиметься розробкою і виробництвом молекулярно-біологічних діагностичних тест-систем, зокрема, тестів полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) на виявлення COVID-19, в тому числі нового штаму «дельта», ПЛР-тестів на грип, а в перспективі — на онкологічні захворювання.

Тест-системи будуть затребувані у всьому світі

Як зазначив Ігор Терехов, така лабораторія необхідна не тільки Харкову, але і всій Україні.

«Більше того, я впевнений, що ці тест-системи будуть затребувані у всьому світі. І дуже здорово, що тут працюватиме в тому числі молодь, наші студенти, які зможуть проходити тут практику, освоюючи нові технології. Ми хочемо добитися того, щоб найкращі фахівці залишалися у нас в країні. Тому я дякую головному інвестору — Олександру Ярославському, який фактично зробив перший крок з перетворення «Екополісу ХТЗ» на Кремнієву долину в Україні. І далі ми маємо намір йти семимильними кроками», — підкреслив І. Терехов.

Роль приватно-міського партнерства

Як повідомив Олександр Ярославський, у цю лабораторію вкладено 2 млн дол. США. А загалом у проєкт «Екополіс ХТЗ» планується інвестувати 1 млрд дол.

«Це плани на 10–12 років. Сума не така вже й фантастична. Планів у нас дуже багато, вже підписана маса спільних програм з великими технологічними, автомобільними компаніями світу, і цей мільярд ми швидко освоїмо. А що стосується цієї лабораторії, то її відкриття стало можливим завдяки приватно-міському партнерству. Міська влада нам оперативно допомогла у вирішенні багатьох технічних речей, підключенні інженерних комунікації і так далі. Усі питання вирішувалися швидко», — зазначив О. Ярославський.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами www.city.kharkov.ua