Mental health for Ukraine (MH4U) Психічне здоров’я для України

17 травня 2021
761
Резюме

За підтримки Швейцарії та сприяння Міністерства охорони здоров’я України триває 4-річний проєкт (2019–2023 рр.) «Психічне здоров’я для України (MH4U)», метою якого є підвищення якості та доступності психосоціальної підтримки осіб із психічними розладами.

Триває набір учасників у Весняну школу проєкту «Психічне здоров’я України» (MH4U). Програма проєкту MH4U розрахована на психотерапевтів, психіатрів, психологів, медичних сестер, сімейних лікарів, соціальних працівників, представників громадських організацій, діяльність яких пов’язана зі сферою охорони здоров’я, осіб, які беруть безпосередню участь у формуванні політики надання медичних послуг в сфері психічного здоров’я, та управлінців медичної сфери. У контексті реформування медицини 2015–2020 рр. проєкт MH4U втілює підходи «Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року» з метою створення ефективної системи охорони психічного здоров’я в єдиному міждисциплінарному та міжвідомчому просторі.

Основні напрямки проєкту

  • Стимулювання інституціонального зміцнення та розвитку лідерства і координації в регіональних структурах охорони здоров’я, які забезпечують роботу сфери охорони психічного здоров’я.
  • Покращення якості та доступності медичної допомоги в сфері психічного здоров’я через узгодження дій служб різних рівнів на прикладі найкращих світових практик та за допомогою науково-доведених інструментів.
  • Поширення просвітництва з метою підвищення обізнаності медичних працівників та населення з питань сучасного підходу до психічного здоров’я та ефективності допомоги в психічній сфері як пріоритетних засобів для унеможливлення стигматизації пацієнтів з психічними розладами.

З метою створення суспільства взаємної підтримки та поширення досвіду ведення пацієнтів з психічними розладами та створення безпечного суспільства, вільного від стигми та дискримінації, на базі проєкту функціонує програма амбасадорів, долучитися до якої можна за посиланням https://www.mh4u.in.ua/ambasador/#be-amb-form

Для участі в Весняній школі проєкту MH4U необхідно зареєструватися за посиланням http://www.edu.mh4u.in.ua/.

Ю.В. Жарікова,
редакція журналу «Український медичний часопис»