Фінансування Програми медичних гарантій у квітні 2021 р.

7 травня 2021
3018
Резюме

Хто і скільки отримав від НСЗУ

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виплатила медичним закладам за послуги, які надали пацієнтам за Програмою медичних гарантій 2021 р. у квітні, понад 1,7 млрд грн.

З них 1,6 млрд грн отримали медичні заклади, які надають первинну медичну допомогу.

Надавачам спеціалізованої медичної допомоги наразі виплатили за квітень понад 484 млн грн.

Укладено договори

НСЗУ за Програмою медичних гарантій–2021 підписала договори з 1812 надавачами первинної медичної допомоги і виплатила їм кошти у повному обсязі.

Також підписані усі 25 договорів з центрами екстреної медичної допомоги. Вони отримають виплати у травні. Адже нинішній тариф на ці послуги передбачає наявність коригувального коефіцієнта. Він залежить від навантаження служби в тому чи іншому регіоні через поширення COVID-19. Коефіцієнт розраховується за підсумками роботи за попередній місяць. Центри екстреної медичної допомоги в регіонах, де виявлено вищий рівень захворюваності, отримають більше грошей.

COVID-19

Щодо пакетf стаціонарної допомоги пацієнтам з коронавірусом, НСЗУ підписала 309 договорів із 349 підтверджених пропозицій.

За напрямом вакцинації від COVID-19 НСЗУ підписала 665 договорів із 724 підтверджених пропозицій.

Підписання договорів із закладами спеціалізованої медичної допомоги триває

Наразі завершується фінальна стадія підписання договорів зі спеціалізованими закладами охорони здоров’я. НСЗУ відправила на підпис 1438 договорів з надавачами спеціалізованої медичної допомоги. Це 73% від поданих пропозицій. 1235 договорів уже підписані обома сторонами. Переважна більшість надавачів спеціалізованої медичної допомоги отримають оплату у травні за результатами роботи в квітні.

Загалом за Програмою медичних гарантій–2021, яка почала діяти з квітня, НСЗУ підписала понад 4 тис. договорів з медичними закладами.

У НСЗУ нагадують, що постанова Кабінету Міністрів України від 15.02. 2021 р. № 133 (із змінами) щодо порядку реалізації Програми медичних гарантій набула чинності лише 25 лютого. Також довелося додатково вирішувати питання щодо виконання закладами умов доступності будівель для осіб з інвалідністю. Постанова, яка відклала вимоги щодо доступності до 1 липня 2021 р., набула чинності у другій половині березня. Через це деяким закладам довелося повторно подавати свої пропозиції.

Пропозиції від закладів про укладення договорів за Програмою медичних гарантій–2021 приймали до кінця березня. Згодом потрібен був час, щоб надавачі мали змогу виправити помилки у пропозиціях. І сам процес опрацювання понад 10 тис. пропозицій на відповідність вимогам, а згодом розрахунок суми договорів зайняли певний час.

Слід підкреслити, що усі послуги, які заклади надали у квітні, будуть оплачені.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr