Електронні медичні записи та нові електронні проєкти

15 квітня 2021
1392
Резюме

За матеріалами брифінгу НСЗУ від 15 квітня 2021 р.

Електронна система охорони здоров’я — одна з наймасштабніших в Україні. На цьому наголошують у Національній службі здоров’я України (НСЗУ) та підкреслюють, що на сьогодні у ній вже створено понад 226 млн електронних медичних записів для 18 млн українських пацієнтів. Лідерами щодо найбільшої кількості створених електронних медичних записів є Харківщина — понад 23 млн, Київ — понад 22 млн та Дніпропетровська обл. — понад 20 млн.

Найбільшу кількість електронних медичних записів — і на первинному, і вторинному рівнях — зроблено у закладах м. Хмельницький. Зокрема, міський центр первинної допомоги № 2 створив один 1,3 млн електронних медичних записів. А Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр — 1,29 млн електронних медичних записів.

Електронні направлення

Щодо електронних медичних направлень, то на сьогодні їх вже створено понад 35,5 млн. Найбільше — у Києві — понад 5 млн. На Харківщині та на Дніпропетровщині — більше ніж 3 млн в кожній із областей. Понад 18 млн електронних направлень виконано для понад 9 млн пацієнтів. Найбільшу кількість пацієнтів за електронними направленнями прийняли у консультативно-діагностичному центрі Деснянського району столиці — понад 85 тис.

Найбільший відсоток створених направлень — на консультацію до вузького спеціаліста. Найчастіше пацієнти зверталися за електронним направленням до таких лікарів:

  • невролог — 806 тис. пацієнтів;
  • офтальмолог і ЛОР — понад 690 тис. пацієнтів до кожного з цих фахівців;
  • хірург — 576 тис. пацієнтів.

Модуль з вакцинації

У 2021 р. в електронній системі охорони здоров’я запустили модуль з ведення медичних записів щодо вакцинації населення. На сьогодні вже створено майже 795 тис. записів про вакцинацію. Найбільше записів щодо вакцинації проти коронавірусної хвороби — понад 348 тис. Згідно з даними електронних медичних записів в 2021 р. в Україні вакциновано понад 453 тис. осіб. З них більшість жінки — понад 54%. Найбільше щеплень отримали українці віком 46–55 років — 73 тис. щеплень, 56–65 років — майже 71 тис. щеплень та від 66 років — 77 тис. щеплень. Лідери серед регіонів, які провели вакцинацію в 2021 р.: Київ — майже 44 тис. введених вакцин, Дніпропетровщина — понад 35 тис. введених вакцин, та Львівщина — 31 тис. введених вакцин.

Інші електронні проєкти

Цього року розвиток електронної системи охорони здоров’я продовжуватиметься.  Заплановано старт нових сервісів та функціоналу — електронного лікарняного та електронного кабінету пацієнта. А також електронних модулів щодо плану лікування, державної програми реімбурсації та «чутливих» даних щодо ВІЛ/СНІДу та розладів психіки. Також планується вдосконалити та розширити функціонал верифікації, безпеки та надійності даних, завдяки якому буде можливо виявляти та запобігати шахрайським діям в системі,  контролювати ефективне витрачання бюджетних коштів. На реалізацію цього функціоналу НСЗУ отримала два спеціальні гранти від проєкту ТАРАS.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr