Комітет з питань здоров’я нації розглянув стан організації медичної допомоги пацієнтам з COVID-19

15 квітня 2021
366
Резюме

У Житомирській, Київській областях та м. Київ

14 квітня 2021 р. відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет), під час якого депутати заслухали представників міста Київ, Київської та Житомирської областей щодо епідемічної ситуації, стану організації надання медичної допомоги та здійснення протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню COVID-19.

Ситуація в Житомирській області

Як повідомив голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко, область 6-й тиждень

знаходиться в «червоній» зоні епідемічної небезпеки. За його словами, рівень захворюваності на COVID-19 в області перевищує середньодержавний на 34%.

При цьому, за його словами, останні 3 тиж відмічається позитивна тенденція до зменшення кількості випадків захворюваності на COVID-19.

«Спостерігаємо щотижневе зниження рівня захворюваності на 10–16%. Призупинилося зростання рівня захворюваності в переважній більшості міст та районів. Маю надію, що ця тенденція призведе до спаду захворюваності і найближчі 10 днів ми перейдемо з «червоної» до «помаранчевої» зони», — повідомив В. Бунечко.

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначив, що 1 квітня 2021 р. область відвідала комісія у складі представників Мінрегіону, Нацполіції та МОЗ.

«Відвідано 6 населених пунктів та заклади охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19. Основними висновками робочої групи були питання з постачанням кисню та виявлено суттєві порушення протиепідемічних заходів. Зокрема, працювали ті суб’єкти, які, відповідно до обмежень «червоної» зони, працювати не повинні. Також зафіксовані масові порушення маскового режиму в місцях масового скупчення людей», — повідомив В. Ляшко.

Ситуація в Київській області

Голова Київської облдержадміністрації Василь Володін наголосив, що в області ситуація залишається складною.

«Майже щодня фіксуємо високий рівень захворюваності та госпіталізацій», — повідомив В. Володін.

За його словами, на території Київщини продовжують діяти протиепідемічні заходи, передбачені «червоним» рівнем епіднебезпеки, водночас фіксуються порушення: щоденно органи Нацполіції, Держпродспоживслужби та місцевого самоврядування складають кілька десятків протоколів.

Ситуація в м. Київ

Заступник голови Київської міської держадміністрації Ганна Старостенко повідомила, що у Києві фіксується найвищий по Україні показник нових випадків захворювання.

За її словами, у столиці розгорнуто 6558 ліжок для надання допомоги хворим на COVID-19. Однак навантаження на медичну систему залишається критичним.

«Окрім 30 комунальних закладів охорони здоров’я, є 3 залізничні лікарні та 8 закладів Національної академії медичних наук України. Станом на 14 квітня 2021 р. із 320 ліжок залізничних лікарень заповнені 120. І, за даними «Укрзалізниці», більше вони прийняти з технічних причин не можуть. З 410 ліжок Національної академії наук сьогодні зайняті 272 ліжка і госпіталізація відбувається досить проблематично», — повідомила Г. Старостенко.

Коментар Михайла Радуцького

Голова Комітету Михайло Радуцький наголосив, що і Національна академія наук, і «Укрзалізниця» — це державні структури, які або фінансуються за кошти платників податків, або здійснюють діяльність за рахунок наданого державою майна.

«Бюджет академії наук на рівні 5 млрд грн. «Укрзалізниця» виділяє сотні мільйонів гривень на утримання мережі галузевих медичних закладів. А в результаті? Коли в країні біда, то всі повинні працювати на спільну мету — врятувати якомога більше пацієнтів», — заявив М. Радуцький.

Рішення Комітету

Комітет ухвалив рішення надану інформацію взяти до відома.

Голова Комітету Михайло Радуцький наголосив, що максимальна увага на дотримання правил карантину повинна залишатися головним пріоритетом.

«Головна причина того, що регіони занадто довго залишаються у «червоній» зоні — масове порушення правил карантину», — повідомив М. Радуцький.

Також депутати затвердили проєкт Рекомендацій Комітетських слухань на тему «Протидія туберкульозу в умовах пандемії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/committeehealth