В Україні створюють систему реабілітації після COVID-19

12 квітня 2021
1107
Резюме

Розроблено Стандарт медичної допомоги, який знаходиться на погодженні

МОЗ створює в Україні дієву систему реабілітації пацієнтів, які перехворіли на коронавірусну хворобу. Про це під час брифінгу 12 квітня 2021 р. повідомила заступник міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

«В Україні запроваджують сучасну систему надання якісної реабілітаційної допомоги безпосередньо в закладах охорони здоров’я із самого початку захворювання або травми із залученням повного складу фахівців із реабілітації», — зазначила І. Микичак.

Створено робочу групу

Заступник міністра поінформувала, що робоча група МОЗ за участю національних експертів з відповідних спеціальностей, представників Національної академії медичних наук України, медичних університетів, медичних закладів та фахівців  фізичної та реабілітаційної медицини напрацювала відповідні рекомендації щодо ведення пацієнтів з коронавірусною хворобою.

Розроблено Стандарт медичної допомоги

Зокрема, розроблено Стандарти медичної допомоги «Реабілітація пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) та реконвалесцентів». Цей Стандарт вже надіслали в регіональні департаменти охорони здоров’я для обговорення і найближчим часом затвердять у відповідних підрозділах і відомствах.

Новий пакет медичних послуг

Також МОЗ сформувало пропозиції до НСЗУ щодо  запровадження  нового пакета медичних послуг з реабілітації для надання сучасної реабілітаційної допомоги пацієнтам після перенесеної коронавірусної хвороби.

Реабілітація вже проводиться

Міністерство вже доручило керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій забезпечити осіб, які перенесли середню і тяжку форму COVID-19, послугами з реабілітації. Для цього необхідно визначити та затвердити мережу закладів охорони здоров’я, зокрема й  санаторно-курортних закладів місцевого підпорядкування, та забезпечити таким пацієнтам доступ до спеціалізованої допомоги.

Заступник міністра звернула увагу на те, що з метою забезпечення санаторно-курортного лікування та реабілітації 6 квітня 2021 р. МОЗ видало наказ, який передбачає прийом профільних пацієнтів у спеціалізованих (спеціальних) санаторіях МОЗ України.

«У такий спосіб завдяки наявній мережі лікувальних закладів та зважаючи на всесвітній досвід, пацієнти за направленням сімейного лікаря можуть отримувати певний обсяг постковідної реабілітації в Україні. Цю роботу ми  постійно розширюємо і відповідно до затвердженого Стандарту будемо розвивати й продовжувати реабілітацію постковідних пацієнтів, оскільки в цьому є нагальна потреба», — резюмувала І. Микичак.

Заступник міністра нагадала, що з 31 грудня 2020 р. набув чинності Закон України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», який забезпечив законодавче підґрунтя для впровадження сучасних підходів до надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я в Україні. Сьогодні для реалізації закону МОЗ  готує 10 підзаконних актів КМУ.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua