Гемодіаліз і перитонеальний діаліз у Програмі медичних гарантій

6 квітня 2021
913
Резюме

Тарифи та вимоги до медичних закладів

Національна служба здоров’я України з року в рік  розвиватиме та вдосконалюватиме Програму медичних гарантій з акцентом на безпеку, якість та доступність. Це стосується і пацієнтів з нирковою недостатністю. Проведення діалізу для них — життєво необхідна медична послуга. Безоплатну медичну допомогу пацієнти з хронічною нирковою недостатністю IV та V стадії можуть отримати за двома пакетами: «Лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах» та новим для Програми медичних гарантій пакетом «Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах».

Право обирати медичний заклад

Раніше пацієнти, які потребували гемодіалізу, не мали права вибору. Були змушені лікуватися за місцем реєстрації. Нині завдяки Програмі медичних гарантій вони можуть обрати будь-який медичний заклад України. Зокрема, і приватний, що має договір з Національною службою здоров’я України.

Що входить у безоплатний пакет

До безоплатних послуг за цим пакетом включено, зокрема:

  • первинний огляд та подальше спостереження;
  • контроль ефективності діалізного лікування, зокрема, оцінка та корекція нутриційного статусу, своєчасна діагностика, профілактика та лікування ускладнень;
  • проведення процедури гемодіалізу із забезпеченням всіма необхідними лікарськими засобами, медичними виробами та витратними матеріалами;
  • необхідні лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів;
  • діагностика та медикаментозне лікування анемії тощо.

Тарифи на гемодіаліз

За лікування пацієнта методом гемодіалізу в амбулаторних умовах встановлено такий тариф: з 1 квітня по 30 червня 2021 р. оплата здійснюється за глобальною ставкою, а з 1 липня по 31 грудня 2021 р. оплата здійснюється за медичну послугу, тобто за кожну процедуру гемодіалізу у розмірі 2074 грн.

Національна служба здоров’я України отримала пропозиції на лікування методом гемодіалізу в амбулаторних умовах від 109 медичних закладів. Серед них 7 — приватної форми власності.

Тарифи на перитонеальний діаліз

Останніми роками кількість пацієнтів, які потребують перитонеального діалізу, зросла майже на 7%. Тож цього року було вирішено розширити спектр медичних послуг і запроваджено у Програмі медичних гарантій на 2021 р. новий пакет «Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах».

Національна служба здоров’я України закуповуватиме медичні послуги за цим пакетом з 1 липня по 31 грудня 2021 р.

Тариф на медичні послуги за цим пакетом визначається як капітаційна ставка за одну особу на день та становить 806 грн за проведення постійного перитонеального діалізу, та 1384 грн за проведення апаратного перитонеального діалізу.

У пакетах медичних послуг Програми медичних гарантій одна з основних вимог до медичних закладів — наявність програми з інфекційного контролю та дотримання заходів із запобігання інфекціям, пов’язаним із наданням медичної допомоги відповідно до чинних наказів МОЗ України. Заклади, що укладають договори з НСЗУ на лікування хворих з нирковою недостатністю, зобов’язані забезпечити хімічну та мікробіологічну безпеку при проведенні процедур.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr