Жіноче здоров’я у Програмі медичних гарантій–2021

31 березня 2021
1306
Резюме

Належить до пріоритетних напрямів

1 квітня 2021 р. в Україні стартує нова Програма медичних гарантій. У ній в фокусі особливої уваги пріоритетні напрямки, серед яких — охорона материнства і дитинства. У Національній службі здоров’я України (НСЗУ) нагадують, що медична допомога при пологах залишиться пріоритетним напрямком й поточного року.

Жінки можуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність: у сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації. Окрім того, українки мають право на вибір гінеколога, який вестиме вагітність, та вибір пологового будинку, в якому народжувати.

При цьому місце проживання чи прописки не має значення. Жодних благодійних внесків платити не потрібно.

Безоплатні послуги протягом вагітності

Для того щоб забезпечити якісну і безпечну медичну допомогу матері і дитини у цьому році виокремлено окремий пакет медичних послуг «Ведення вагітності в амбулаторних умовах». До нього входять, зокрема, такі безоплатні послуги:

  • динамічне спостереження вагітності, включаючи контроль за станом здоров’я вагітної, повнотою обстежень та консультацій;
  • організацію та проведення диспансерного нагляду (взяття на облік, розробка індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику);
  • лабораторні та інструментальні дослідження згідно з галузевими стандартами, зокрема, УЗД, загальноклінічні та біохімічні лабораторні обстеження, спостереження чи лікування в амбулаторних умовах та в умовах денного стаціонару;
  • профілактика ускладнень вагітності і післяпологового періоду тощо.

До гінеколога жінка може звернутися без направлення. Вона має право обрати заклад, де спостерігають вагітність. Незалежно від місця реєстрації чи фактичного проживання. Лабораторні обстеження та інструментальні дослідження відповідно до потреб вагітної будуть безоплатними, якщо заклад уклав відповідний договір із НСЗУ.

Стан укладання договорів

Тариф на медичні послуги із ведення вагітності в амбулаторних умовах становить 720 грн на місяць. Щоб його отримати, лікарня повинна відповідати вимогам і надати повний спектр послуг при нормальній та ускладненій вагітності. А також бути в змозі робити пренатальний скринінг — УЗД і біохімічні маркери.

До НСЗУ подано пропозиції від 710 надавачів медичних послуг, що хотіли б укласти договір за пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах».

Якщо жінка потребує госпіталізації для збереження вагітності, то вона отримує таку допомогу також безоплатно — у межах пакету стаціонарної медичної допомоги. Для планової госпіталізації потрібне електронне направлення від лікаря, який спостерігає вагітну. Невідкладна медична допомога надається без направлення.

НСЗУ дбає про комплексну допомогу матері і дитині. Медичний заклад, який надає допомогу при пологах, і надає неонатальну допомогу, отримуватиме підвищувальний коефіцієнт. За кожні пологи у такому закладі НСЗУ заплатить 10 859 грн.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr