В Україні можуть створити єдиний аеромедичний простір

18 березня 2021
567
Резюме

МОЗ та МВС розробили спільний проєкт Постанови Уряду

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання створення єдиного аеромедичного простору в Україні», розроблений Міністерством охорони здоров’я спільно з Міністерством внутрішніх справ, підтримали на засіданні Уряду 17 березня 2021 р.

Доступність медичної допомоги

Впровадження цього пілотного проєкту, за словами його розробників, дозволить підняти надання екстреної медичної допомоги в регіонах, включених у нього, на якісно новий рівень. А також гарантуватиме щонайменше 7 млн громадян можливість отримати максимально швидкий доступ до вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в ситуаціях, що загрожують їх життю та здоров’ю. Іншими словами — люди з найвіддаленіших куточків країни зможуть вчасно отримати медичну допомогу.

Нові можливості для трансплантації

Також функціональне об’єднання можливостей суб’єктів державної авіації та національної системи трансплантації дозволить забезпечити своєчасне транспортування донорських органів у межах усієї території України.

«Те, що ми інколи бачили в фільмах і багато хто вважав неможливим в Україні, тепер стало можливим. Було б бажання. Що нам дає створення єдиного аеромедичного простору? Швидкість, кількість врятованих життів буде збільшуватися. Окрім трансплантації, це ще надання екстреної медичної допомоги. До пілотного проєкту приєдналися вже 38 закладів охорони здоров’я, і їх кількість збільшуватиметься», — зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов,  розповідаючи про цей проєкт на конференції, присвяченій трансплантації та донорству.

 

Початок реалізації пілотного проєкту заплановано на 1 квітня та 1 травня 2021 р. для Львівської та Київської областей відповідно. Поступово система аеромедицини охопить усю країну.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua