ПМГ–2021: укладання договорів з НСЗУ закінчується

17 березня 2021
2701
Резюме

За усіма напрямами термін прийому пропозицій продовжили до 24 березня 2021 р.

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) опублікувала оголошення за усіма пакетами медичних послуг, договір на які почне діяти з 1 квітня 2021 р., та продовжує приймати пропозиції за усіма цими напрямами.

Подати пропозицію заклади можуть у чітко визначений термін, який вказаний в оголошенні щодо кожного із пакетів послуг. За усіма напрямами термін прийому пропозицій продовжили до 24 березня 2021 р.

У відомстві закликають заклади не зволікати із подачею пропозиції. Адже після закінчення цього терміну пропозиції не прийматимуться.

Стан подання і перевірки пропозицій

Станом на 17:00 16 березня 2021 р. 1771 спеціалізований медичний заклад подав 10 306 пропозицій. НСЗУ отримала пропозиції в тому числі від 80 приватних спеціалізованих закладів та 13 лікарів — фізичних осіб — підприємців (ФОП).

НСЗУ уже перевірила 7 тис. пропозицій, з них підтвердила 2531.

Найбільше пропозицій подали заклади Дніпропетровської обл. — 836, та Львівської обл. — 617.

Найбільше пропозицій заклади подали на пакет медичної допомоги в амбулаторних умовах — 76% надавачів та на пакет стаціонарної допомоги без хірургічних операцій — 51%.

Щодо первинної медичної допомоги, свої пропозиції подали 1784 заклади. З них 460 лікарів-ФОП та 186 приватних закладів. Для порівняння, наразі договір з НСЗУ на надання первинної медичної допомоги мають 1696 закладів.

Що відбувається після подачі пропозиції

Після того як надавач подав пропозицію, НСЗУ розглядає її у встановлений термін. Якщо у пропозиції є помилки, її відправляють на доопрацювання.

На підставі пропозиції НСЗУ перевіряє, чи відповідають суб’єкти господарювання вимогам оголошення, і за результатами перевірки надсилає проєкт договору або повертає пропозицію на доопрацювання.

Договір укладається в електронній формі на користь третіх осіб — пацієнтів. Після підписання договору всіма сторонами він набуває чинності та оприлюднюється на сайті НСЗУ.

Про Програму медичних гарантій

Нагадаємо, у Програмі медичних гарантій (ПМГ) на 2021 р. передбачено 35 пакетів медичних послуг, в тому числі пакет вакцинації від COVID-19. 3 пакети медичних послуг нові, ще 5 — виокремлені із існуючих пакетів медичних послуг. Пакети медичних послуг перитонеального діалізу та надання допомоги мобільними психіатричними бригадами почнуть діяти з 1 липня, тому оголошення про укладення договорів за цими напрямами буде відкрито пізніше. А пакет інфекційної готовності до реагування на епідемії вступить в силу після відміни карантину.

Бюджет ПМГ–2021 становить 123,5 млрд грн. Така сума визначена у законі «Про Державний бюджет України у 2021 році».

Гарантовані пакети медичних послуг є інструментом прозорої раціоналізації та пріоритезації коштів в системі охорони здоров’я. Вони допомагають зробити правила діяльності системи зрозумілими як для лікарів, так і для пацієнтів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами nszu.gov.ua