COVID-19: Максим Степанов закликав місцеву владу самостійно встановлювати обмеження

16 березня 2021
457
Резюме

Не чекаючи вказівки згори

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на брифінгу МОЗ 16 березня 2021 р. звернувся до представників органів місцевої влади та закликав їх до спільної відповідальності в питаннях боротьби з пандемією. Зокрема, порекомендував їм вводити на свій розсуд обмежувальні заходи, не чекаючи вказівок зверху.

Заява Максима Степанова

«Ми постійно покращуємо та вдосконалюємо нашу медичну систему. Саме завдяки цим системним рішенням Україна стала країною, яка довела, що здатна стримувати  пандемію коронавірусу. Проте не все залежить виключно від МОЗ. Хочу звернутися до місцевих органів влади — мерів районних міст, обласних центрів, голів територіальних громад. Коронавірус — наша спільна біда. Саме від нашої спільної відповідальності залежить, чи вийдемо ми остаточними переможцями у протистоянні з недугою. Не чекайте вказівок згори чи розпоряджень, вживайте контрзаходів на місцях, контролюйте дотримання карантинних обмежень і рекомендацій МОЗ. Запроваджуйте превентивні заходи», — закликав М. Степанов.

Міністр наголосив, що всі ці дії — виключно в інтересах громад. І поставив у приклад мера Львова Андрія Садового, який дослухався до його поради й, не чекаючи оголошення «червоної зони» в області, своїм рішенням перевів місцевих школярів на дистанційне навчання.

«У п’ятницю я перебував у Львівській обл., там теж досить напружена ситуація, ми проводили нараду і мер Львова А. Садовий вирішив перевести учнів 5–11 класів на дистанційну форму навчання, щоб знизити мобільність населення. Щоб категорія громадян, які є вчителями, менше спілкувалися, не виходили на роботу. Мені здається, що це достатньо зрозуміле й грамотне рішення», — зазначив М. Степанов.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua