COVID-19: вакцинацію необхідно пришвидшити

9 березня 2021
870
Резюме

З цього приводу відбудеться нарада за участю МОЗ, Офісу Президента, ОДА та керівників департаментів охорони здоров’я

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов наголошує на необхідності пришвидшення процесу вакцинації проти COVID-19. Зокрема, він ініціював відповідну нараду з головами обласних державних адміністрацій (ОДА), керівниками департаментів охорони здоров’я та за участю представників Офісу Президента. Про це міністр зазначив на брифінгу 9 березня 2021 р.

Коментуючи те, що від початку вакцинальної кампанії, яка стартувала 24 лютого, в Україні  щеплено 19 тис. 118 осіб, очільник МОЗ зазначив, що уже на кінець минулого тижня в Україні  мали вийти на 10 тис. щеплених на добу.

Коментар Максима Степанова

«Мене не влаштовують ці цифри. Я ставив інше завдання щодо темпів вакцинації. У зв’язку з тим, що ми розгортали процес каскадним шляхом, уже на кінець минулого тижня мали вийти на 10 тис. щеплених на добу. Поки що ми не досягли цього показника», — сказав М. Степанов.

Міністр наголосив, що ефективна вакцинальна кампанія — це завдання не тільки МОЗ, але й голів ОДА та профільних структурних підрозділів на місцях.

«Вакцинація — це, без перебільшення, маркер здоров’я нації. Адже чим більше ми вакцинуємо осіб, тим захищенішими будуть наші громадяни. Життя людини — найголовніша цінність у нашій країні, а значить, вакцинація — це й питання національної безпеки», — зазначив М. Степанов.

Міністр також закликав медиків не зволікати зі щепленнями й захистити себе. Оскільки це вберігає від інфікування більшістю штамів, які циркулюють. Вакцинуватися варто навіть тим, хто вже перехворів, бо кожен має свій рівень антитіл після недуги, і лише вакцина повертає їх титр до безпечних показників.

Наразі щеплення здійснюють 29 мобільних бригад. Перша  хвиля імунізації передбачає вакцинацію тих категорій громадян, які напряму відповідають за національну безпеку — медиків та військових.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua