Українські епідеміологи пройшли тренінги з  епіднагляду

12 лютого 2021
415
Резюме

Відповідно до європейських стандартів

1–5 лютого 2021 р. лікарі-епідеміологи відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров’я МОЗ України провели низку онлайн-тренінгів з актуальних питань епідеміологічного нагляду відповідно до європейських стандартів.

Основна мета навчання — імплементація затвердженого в січні 2021 р. Порядку ведення епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами.

Хто брав участь

Учасниками навчання стали понад 1 500 медичних працівників — сімейні лікарі, лікарі-інфекціоністи, епідеміологи та працівники лабораторій закладів охорони здоров’я та регіональних закладів громадського здоров’я.

Які знання отримано

Упродовж навчання учасники дізналися про:

  • підходи до епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами в країнах Європейського Союзу;
  • основні положення та вимоги наказу МОЗ України від 30.07.2020 р. № 1726 «Про затвердження Порядку ведення обліку, звітності та епідеміологічного нагляду (спостереження) за інфекційними хворобами та Переліку інфекційних хвороб, що підлягають реєстрації»;
  • головні напрямки роботи і взаємодії різних секторів охорони здоров’я та громадського здоров’я у сфері здійснення епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами;
  • практичне застосування основних положень, понять і вимог наказу.

Тренінги відбулися за сприяння проєкту «Підтримка України для розвитку сучасної системи громадського здоров’я», фінансованого Європейським Союзом, який впроваджує в Україні консорціум GFA Consulting Group GmbH та Інституту охорони здоров’я і соціального забезпечення Фінляндії.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами phc.org.ua