Доконтактна та постконтактна профілактика ВІЛ: розроблено стандарти проведення

1 лютого 2021
385
Резюме

На громадське обговорення винесено відповідний проєкт наказу МОЗ України

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження стандартів охорони здоров’я доконтактної та постконтактної медикаментозної профілактики ВІЛ-інфекції».

Профілактика ВІЛ є ключовим компонентом успішних програм щодо протидії ВІЛ-інфекції. Разом із лікуванням ВІЛ-інфекції доконтактна профілактика (далі — ДКП) є важливою складовою комбінованих профілактичних програм.

Системний огляд та метааналіз клінічних досліджень із ДКП, що містить TDF, продемонстрували ефективність ДКП у зниженні ризику інфікування ВІЛ незалежно від віку, статі та способу інфікування ВІЛ; при цьому встановлено, що на рівень захисту впливає прихильність до лікування.

Проєкт наказу розроблений Міністерством охорони здоров’я України для зниження захворюваності на ВІЛ-інфекції, запобігання інфікуванню.

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються Директоратом громадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ України протягом двох тижнів з дня оприлюднення у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7. Контактна особа — Чибісова Ірина Володимирівна, e-mail: [email protected]

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua