Трансплантація в Україні: планується збільшити кількість трансплант-координаторів

18 січня 2021
525
Резюме

Мають бути у кожному приймальному відділенні опорної лікарні

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України протягом 2021 р. значно збільшить кількість трансплант-координаторів. Про це під час щоденного брифінгу 18 січня 2021 р.  повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Важливість роботи трансплант-координаторів

«Саме від оперативної та якісної роботи трансплант-координатора залежить, чи відбудеться трансплантація. З початку 2021 р. в «Єдиній інформаційній системі з питань трансплантації» зареєструвалися 54 трансплант-координатори. Загальна потреба в Україні  — 500 таких спеціалістів. Я впевнений, що протягом цього року ми закриємо цю потребу», — зазначив очільник МОЗ.

М. Степанов зауважив, що трансплант-координатор має бути присутній у кожному приймальному відділенні опорних лікарень, де протягом 2020–2021 рр. проводилася реконструкція приймальних відділень у рамках програми Президента «Велике будівництво». На сьогодні  в Україні 212 таких відділень.

Де навчатимуть трансплант-координаторів

Протягом 2021 р. у країні активно проводитиметься навчання трансплант-координаторів на базі чотирьох закладів: Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України, Запорізької медичної академії післядипломної освіти МОЗ України, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Нагадаємо: у вересні 2020 р. Уряд за ініціативою МОЗ створив спеціалізовану Державну установу «Український центр трансплант-координації», яка узгоджує діяльність трансплант-координаторів у закладах охорони здоров’я, веде відповідні реєстри згод та відмов від донорства та моніторинг результатів роботи центрів трансплантації в середньотерміновій перспективі. Також установа проводить аналіз роботи центрів трансплантації, якщо там показники відторгнення донорського органа перевищують середні по країні.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua