COVID-19: завдання Президента для найефективнішої роботи Уряду

11 січня 2021
350
Резюме

Відбулася чергова нарада під головуванням Володимира Зеленського

Президент Володимир Зеленський дав завдання Кабінету Міністрів України якнайшвидше провести детальну комунікацію з громадськістю щодо карантинних обмежень, впроваджених на період з 8 до 24 січня цього року.

Про це Глава держави сказав на традиційній нараді під його головуванням щодо запобігання COVID-19, яка відбулася 11 січня 2021 р. за участю урядовців, представників правоохоронних органів та членів РНБО.

Доповідь Дениса Шмигаля

Прем’єр-міністр Д. Шмигаль детально розповів про ситуацію із зараженням та про стан справ у медичній сфері. Він наголосив на тому, що завдяки покращенням у медичній галузі та збільшенню кількості ліжок із доступом до кисню летальність в Україні становить 1,8%, тоді як у світі цей показник — 2,14%.

Він також повідомив, що обмеження в Україні значно м’якші, ніж локдауни в європейських країнах, зокрема в багатьох державах запроваджено комендантську годину, а жорсткий локдаун триває значно довше, ніж два–три тижні та постійно продовжується.

Крім того, очільник Уряду наголосив, що в Україні працює транспорт, дозволена робота кіосків, продаються продукти харчування та побутова хімія. За його словами, при карантинних обмеженнях в європейських країнах на прилавках продуктових магазинів не можуть бути товари інших груп, зокрема гігієнічні засоби, побутова хімія, одяг тощо.

«Нинішній карантин розроблявся на основі карантину вихідного дня, який ми проходили у грудні і який дав суттєве зниження заражень. Ми дозволили всім працювати впродовж свят, усі підприємці мали можливість заробити. Усі санітарно-епідеміологічні служби, Міністерство охорони здоров’я і світовий досвід показують, що після свят обов’язково настає зростання заражень, тому зараз впровадження суворіших норм карантину є дуже правильним рішенням і дасть змогу уникнути катастрофи», — зазначив Д. Шмигаль.

Президент В. Зеленський дав доручення Уряду якнайшвидше вийти з детальною презентацією всіх обмежень, щоб бізнес розумів, як він може працювати, а також щоб уникнути непорозумінь між владою та людьми.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами president.gov.ua