COVID-19: Україна отримає 100 кисневих концентраторів

22 грудня 2020
312
Резюме

Для східних областей

Медичні заклади п’яти східних областей України отримають цього тижня 100 кисневих концентраторів, закуплених  Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у рамках підтримки Уряду України у боротьбі з пандемією COVID-19. Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України, така допомога стала можливою за фінансування уряду Німеччини у співпраці з МОЗ України.

Коментар Максима Степанова

«Зараз весь світ знаходиться у запеклій боротьбі зі спільним ворогом — COVID-19, адже лише спільно ми здатні його швидше подолати. Забезпечення лікарень засобами захисту та обладнанням, підтримка медичних працівників, а також вакцинація на сьогодні — це пріоритетні завдання як для України, так і для всього світу. Я дякую всім нашим міжнародним партнерам за підтримку та допомогу. Лише об’єднавшись, ми сильніші за ворога»,  — зазначив міністр охорони здоров’я України М. Степанов.

Куди поставлять кисневі концентратори

Кисневі концентратори будуть поставлені в опорні лікарні Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької та Луганської областей. Передбачається, що половину партії обладнання отримають медичні заклади поблизу лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях.

«Киснева підтримка критично важлива для хворих, у яких внаслідок COVID-19 розвивається киснева недостатність. Це те, що допомагає людині пережити COVID. Ми вдячні партнерам, які дозволяють нам підтримувати Україну найнеобхіднішим у цей непростий час, і піклуємося про те, щоб допомога надійшла до тих, хто потребує її найбільше», — підкреслила в.о. голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лора Білл.

Зазначимо, що це вже третя партія кисневих концентраторів, яку ЮНІСЕФ передав для України за підтримки міжнародних донорів та приватного сектора. Загалом з початку пандемії в рамках таких партнерств Дитячий фонд ООН закупив 463 концентратори. Очікується поставка наступної партії кисневого обладнання за кілька тижнів.

Нагадаємо, що МОЗ продовжує нарощувати потужності медичної системи, зокрема збільшувати кількість ліжко-місць для надання допомоги хворим на COVID-19. Якщо на початок квітня поточного року в країні нараховувалося приблизно 12 тис. ліжок під лікування хворих на COVID-19, зокрема забезпечені киснем майже 3500 ліжко-місць, то станом на 18 грудня в закладах охорони здоров’я відведено 63 680 ліжок, із них 37 308 — забезпечено киснем (58,6%).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua