COVID-19: вперше зафіксовано позитивну динаміку

7 грудня 2020
649
Резюме

Та зниження показників госпіталізації

В Україні вперше з кінця серпня 2020 р. зафіксовано позитивну тижневу динаміку захворюваності на COVID-19. Так, із 30 листопада по 6 грудня зареєстровано 89 322 нові випадки коронавірусної хвороби, тоді як 23–29 листопада — 96 936. Про це під час брифінгу 7 грудня 2020 року заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Зменшення кількості нових хворих

«За минулий тиждень ми вперше, починаючи з кінця серпня, отримали зменшення кількості нових випадків захворювання порівняно з попереднім тижнем. Так, із 23 по 29 листопада захворіли 96 936 осіб, а з 30 листопада по 6 грудня — 89 322. Тобто майже на 7,5 тис. менше. Водночас кількість тестувань за минулий тиждень становила 279 тис., що фактично відповідає показнику, який був на позаминулому тижні», — зазначив очільник МОЗ України.

Зниження показників госпіталізації

М. Степанов також повідомив, що вперше з серпня спостерігається зниження госпіталізації. Так, з 30 листопада по 6 грудня в медичні заклади госпіталізовано на 1,5 тис. менше осіб із підтвердженим діагнозом COVID-19 або підозрою — 10 100 проти 11 606 тижнем раніше. Таку динаміку міністр пов’язує із запровадженням у країні протиепідемічних заходів, зокрема карантину вихідного дня.

Карантин вихідного дня спрацював

«Основною причиною позитивної динаміки стало насамперед дотримання протиепідемічних заходів, запроваджених Урядом за рекомендацією наших епідеміологів. Це ще одне підтвердження того, що карантин вихідного дня хоч не в повному обсязі, але спрацював, і ми це бачимо в цифрах», — підкреслив очільник МОЗ.

Низька летальність — результат професійності лікарів

М. Степанов також зазначив, що завдяки професіоналізму українських медиків у країні фіксується достатньо низький показник летальності. Зараз в Україні він становить 1,7%. Водночас очільник МОЗ висловив стурбованість можливим відтоком медичних кадрів з України внаслідок низьких зарплат і високого попиту на медиків з боку європейських країн.

Зазначимо, МОЗ України подало бюджетний запит, де закладено справедливу заробітну плату медичним працівникам. Передбачалося, що лікарі з нового року отримуватимуть від 23 000 грн, середній медперсонал — 17 000 грн та молодший медперсонал — 12 000 грн. Наразі ж у проєкті Державного бюджету, який поданий Урядом до Верховної Ради, належне фінансування медицини не передбачено.

Нагадаємо, остання редакція Державного бюджету на 2021 рік передбачає видатки на медицину в сумі 159 млрд грн. Тоді як, за розрахунками МОЗ, галузі необхідно 296 млрд грн.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua