В українських анестезіологах заінтересовані по всій Європі — Степанов

1 грудня 2020
5684
Резюме

Тому підвищення заробітної плати медикам зараз критично необхідне

Підвищення заробітної плати медичним працівникам зараз критично необхідне, щоб запобігти їх масовому виїзду за кордон. Про це в ефірі одного з центральних телеканалів  заявив 1 грудня 2020 р. очільник Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України Максим Степанов. Тому МОЗ буде до останнього боротися за прийняття державного бюджету, в якому медицина буде профінансована згідно з поданим міністерством запитом.

На українських лікарів чекають у Європі

«У нас 7,5 тис. реаніматологів-анестезіологів. Вони довели, що є дуже фаховими спеціалістами, і в них заінтересовані по всій Європі. Якщо їм не підвищити заробітну плату, вони просто поїдуть із країни. Саме тому я не підтримав цей бюджет на засіданні Уряду, і саме тому я буду боротися за ті цифри, які ми подали у нашому запиті. Це потрібно медичній системі, щоб вижити», — зазначив міністр охорони здоров’я.

За його словами, у разі прийняття бюджету з урахуванням запитів, запропонованих МОЗ, заробітна плата медичним працівникам буде суттєво підвищена. Це мотивуватиме їх залишатися працювати в Україні.

«Я був нещодавно у Житомирі, спілкувався з лікарями. Зокрема, мав розмову з Жанною Васьківською, вона лікар-невропатолог, лікує людей з гострим мозковим інсультом. Так от, її зарплата становить близько 6 тис. грн. Це в рази менше, ніж отримує касир у супермаркеті. Тому ми заклали чіткі показники. Зарплата лікаря на старті має становити 22–23 тис. грн, зарплата медичної сестри повинна становити 17 тис. грн, молодшого медпрацівника — 12 тис. грн», — повідомив очільник МОЗ України.

М. Степанов підкреслив, що подані до бюджету запити на фінансування медичної галузі є повністю обґрунтованими.

Нагадаємо: раніше міністр охорони здоров’я зазначив, що збільшення фінансування медицини в Україні необхідне для того, щоб не допустити занепаду галузі й розпочати процес її відродження. Нинішніх 3–3,5% ВВП замало, щоб забезпечити належний рівень надання медичних послуг.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua