Революція у діагностиці лікарсько-стійкого туберкульозу

30 листопада 2020
525
Резюме

Україна може отримати нові тести вже в грудні 2020 р.

Україна однією з перших отримала можливість апробувати нові швидкі молекулярно-генетичні тести — картриджі Xpert® MTB/XDR для діагностики лікарсько-стійкого туберкульозу.

Як повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України (далі — Центр), це стало можливим завдяки ініціативі Центру та довірі міжнародних партнерів до багаторічної успішної реалізації програми з протидії туберкульозу в Україні.

Про нову методику

Нова методика дозволить здійснити революцію в діагностиці лікарсько-стійкого туберкульозу. За допомогою цих картриджів є можливість одночасно визначати стійкість до протитуберкульозних препаратів першого і другого ряду за менше ніж 90 хв. І це тоді, коли на сьогодні визначення профілів лікарської стійкості до туберкульозу складні у виконанні, а середній термін отримання результатів тестування — 34 дні.

Тести запрацюють після прекваліфікації ВООЗ

Апробація цього методу дасть змогу країні впровадити нову технологію відразу після отримання прекваліфікації ВООЗ цих тестів.

За координації Центру дослідження будуть проводитися в Центральній референс-лабораторії МОЗ України та регіональних мікробіологічних лабораторіях із діагностики туберкульозу третього рівня Одеської, Запорізької та Харківської областей.

Використання картриджів Xpert MTB/XDR дозволить клініцистам, відповідно до отриманих результатів, у короткий термін призначати сучасну, ефективну схему лікування для пацієнтів із лікарсько-стійким туберкульозом.

Наступним кроком стане закупівля та повномасштабне використання картриджів Xpert ® MTB/XDR у регіонах. Впровадження цієї діагностики планується з грудня 2020 р.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами phc.org.ua