COVID-19: МОЗ не закуповує російську вакцину

22 жовтня 2020
260
Резюме

Україна буде забезпечена вакцинами проти коронавірусної хвороби у рамках механізму COVAX, який об’єднав понад 180 країн

У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України наголошують, що в Україні лікарські засоби, зокрема імунобіологічні препарати, допускаються до застосування виключно після їх державної реєстрації, окрім тих, що виготовляються в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів.

Державна реєстрація вакцин

Державна реєстрація лікарського засобу здійснюється  виключно на підставі заяви та результатів експертизи реєстраційних матеріалів, проведеної Державним експертним центром МОЗ України.

Водночас спрощеною процедурою реєстрації можуть користуватися засоби, які вже зареєстровані у Сполучених Штатах Америки (США), Швейцарській Конфедерації, Японії, Австралії, Канаді, або за централізованою процедурою — компетентним органом Європейського Союзу (ЄС).
Наразі заяв щодо державної реєстрації російської вакцини Гам-КОВИД-Вак у встановленому порядку від жодних суб’єктів не надходило. Окрім того, за наявною інформацією, цей продукт так само не проходив експертизу та реєстрацію в компетентних органах США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади чи ЄС, що фактично унеможливлює його закупівлю та використання в Україні.

Тому будь-які припущення щодо можливих переговорів чи розгляду російських вакцин як предмета для закупівлі чи отримання не мають під собою жодного підґрунтя на законодавчому рівні.

Закупівля вакцин для України

Нагадаємо, що Україна буде забезпечена вакцинами проти коронавірусної хвороби у рамках механізму COVAX, який  об’єднав понад 180 країн. Україна увійшла в список 92 визначених механізмом COVAX країн, для яких передбачені вакцини фірми AstraZeneca (UK) та Novavax (USA) безоплатно або за цінами, нижчими за ринкові.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua