Організаторами виступили Національна академія медичних наук (НАМН) України, Національна медична академія післядипломної освіти (НМАПО) імені П.Л. Шупика, Всеукраїнська асоціація головних лікарів, компанія «LMT», співорганізаторами — кафедра управління охороною суспільного здоров’я Національної академії державного управління при Президентові України, ДУ «Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України», Український центр наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи МОЗ України, редакція журналу «Практика управління медичним закладом», Українська асоціація якості медичної допомоги та ін. Захід відбувся за підтримки Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, МОЗ України, Київської міської державної адміністрації.
Серед відвідувачів форуму — представники органів влади, керівники та спеціалісти обласних, міських, районних департаментів охорони здоров’я, головні позаштатні спеціалісти, головні лікарі та їх заступники, завідувачі відділень медичних закладів різного профілю, керівники медичних науково-дослідних установ, медичних асоціацій та міжнародних організацій, вищих медичних навчальних закладів, головні медичні сестри, представники страхових компаній, фінансових структур, українські та зарубіжні виробники, представництва, дистриб’ютори медичного обладнання та фармацевтичної продукції, засоби масової інформації.
У церемонії офіційного відкриття взяли участь заступник керівника Головного департаменту з питань гуманітарної політики, керівник Департаменту з питань охорони здоров’я та соціальної політики Адміністрації Президента України Ігор Лурін, Президент НАМН Віталій Цимбалюк, ректор НМАПО імені П.Л. Шупика Юрій Вороненко, завідувач кафедри управління охороною суспільного здоров’я Національної академії державного управління при Президентові України Василь Князевич, голова Громадської ради при МОЗ України Максим Іонов.
Ігор Лурін | Віталій Цимбалюк |
Ігор Лурін зачитав привітання від Президента України Петра Порошенка учасникам Міжнародного форуму. Його сучасний формат поєднує науково-практичну програму та профільну виставку, а окреслене коло питань відповідає актуальному суспільному запиту на побудову належної системи охорони здоров’я, доступної для кожного громадянина. На шляху масштабного реформування цієї непростої галузі важливо використати світовий досвід та зберегти кращі вітчизняні надбання, поєднати цілеспрямовану працю над фундаментальними науковими проблемами із прикладними аспектами досліджень, практичними потребами сьогодення.
Професійна платформа форуму повинна не лише сприяти налагодженню плідних бізнес-контактів, а й стати дискусійним майданчиком, спрямованим на вироблення спільних поглядів щодо майбутнього медицини.
Віталій Цимбалюк зазначив, що проведення такого заходу в черговий раз демонструє, що в нашій країні існують потужні можливості для розвитку науки і сучасних технологій. Він закликав фахівців, які займаються організацією охорони здоров’я, знайти консенсус — в якому напрямку далі рухатися та розвиватися, але при цьому зберегти кадровий потенціал: «Ми не повинні вигадувати велосипед, а взяти за взірець вже готову модель, яка успішно реалізована в будь-якій іншій країні. У той же час скорочення закладів та урізання коштів — це не реформа, а виживання. Також хочу зазначити, що не можна так часто міняти керівників МОЗ. Зі свого досвіду скажу, що людина тільки через півроку розуміє, куди рухатися. А наші міністри навіть не встигають оцінити, що їм робити, які ініціативи запроваджувати, як їх звільняють».
Юрій Вороненко | Василь Князевич | Максим Іонов |
Юрій Вороненко привітав присутніх з цією значною подією, наголосивши, що впровадження у практику надання медичної допомоги нових економічних механізмів господарювання, фінансування, вдосконалення законодавчої бази, майбутній перехід до медичного страхування вимагають від керівників сфери охорони здоров’я досвідченості, гнучкості мислення та постійного підвищення рівня професійної підготовки. У ході круглих столів та семінарів в рамках форуму всі ці питання будуть розглянуті найкращими фахівцями. «Без відвертого обговорення проблем ми не можемо рухатися вперед. Але результат ми отримаємо лише тоді, коли медична громада, пацієнти і політики будуть мати спільне бачення майбутньої системи», — підкреслив ректор НМАПО.
Василь Князевич додав: «Нам треба привчатися до того, що ми повинні самі громадою творити власне майбутнє та обирати певні цінності, напрямки, започатковувати правильні ініціативи і будувати нормальне суспільство. Система Семашка, в якій ми росли та працювали, померла, і наразі в країні відсутня система охорони здоров’я. Цей перехідний період — наш шанс створити ефективну медицину із правильними орієнтирами».
На думку Максима Іонова, сьогодні існує глибока криза в управлінні охороною здоров’я, у тому числі й на найвищому рівні. МОЗ України не надає спільноті повних та глибоких пояснень щодо реформування, на яке очікують. Він побажав учасникам форуму професійної стійкості у цей час змін та стати переможцями у результаті.
Протягом 3 днів відвідувачі форуму мали змогу взяти участь у численних дискусійних та навчальних панелях за наступними напрямками:
- Організація й управління охороною здоров’я (ІІ Науково-практична конференція з міжнародною участю «Організація і управління охороною здоров’я 2016», ІІІ семінар «Державна медицина: реалії практики», відкрите засідання Громадської ради при МОЗ України, міжнародна секція «Медицина і державне регулювання — міжнародний досвід»);
- Приватна медицина (VІІ Практична конференція «Приватна медицина: реалії практики», семінари, круглі столи і тренінги для керівників і власників приватних медичних закладів: новації законодавства, юридичний супровід, співпраця зі страховими компаніями, просування медичних послуг на ринку тощо);
- Організація роботи радіологічної служби (нарада головних позаштатних спеціалістів МОЗ України, семінар «Правові аспекти відкриття та діяльності кабінетів УЗД і функціональної діагностики», майстер-класи Всеукраїнської школи ультразвукової та функціональної діагностики);
- Організація роботи лабораторної служби (засідання головних позаштатних спеціалістів МОЗ та НАМН України з лабораторної медицини, науково-практичні заходи для державного і приватного сектору, майстер-класи Української лабораторної школи);
- Управління роботою молодшого персоналу з медичною освітою (семінар «Актуальні питання в роботі головної медичної сестри»);
- Організація й управління у фармації (семінар «Організація і управління у фармації»);
- IT MED: IT в охороні здоров’я (науково-практична конференція.
Серед спікерів форуму — експерти ринку, які готові поділитися своїм успішним досвідом, представники органів виконавчої влади та провідні науковці у сфері охорони здоров’я, досвідчені організатори охорони здоров’я, міжнародні експерти, керуючі партнери провідних юридичних компаній, власники і керівники підрозділів великих медичних мереж, страхових та консалтингових компаній.
Особлива увага була приділена оптимізації технічного забезпечення лікувальних закладів. У рамках експозиції форуму були представлені комплексні рішення і послуги для медичних закладів. Фахівці змогли ознайомитися з медичною технікою, діагностичним, реабілітаційним та фізіотерапевтичним обладнанням, медичними меблями, інструментарієм, витратними матеріалами, спецодягом, фармацевтичною продукцією, встановити ділові контакти з компаніями — лідерами ринку.
Серед компаній-учасників: «УМТ+», «ЗДРАВО», «Віола медтехніка», «МЕДІГРАН», «ТехМедКонтракт», ВКФ «Медтехніка», Protech Solutions Ukraine, «УТБ РЕСУРС», «Вектор-Бест-Україна», НВЛ «Гранум», «Інтермедика», «ЛАБВІТА», «Лабікс», «ХІМЛАБОРРЕАКТИВ», «Укрбіо», «УКРДІАГНОСТИКА», Мiele, «DiaSys Diagnostic Systems», «Біомед», «Bio-Rad», Sanimed International Impex S.R.L., НВФ «Сіместа ВААЛ», «Рош Україна», «АЛТ Україна», «Сенте-Лаб», «Терра-Мед», «Сервіслаб», «Реагент», «Рамінтек», «ПРОМО-МЕД», «Полікс Групп», «МК Квертімед-Україна», «Медкосвісс», «МедБіоАльянс», «ЕРБА ЛАХЕМА», «Енвірко», «ЕксімКаргоТрейд», НВК «ДІАПРОФ-МЕД», «ДІАМЕБ», «Групотест», «Гемопласт», «Бест Діагностик», «Біо Тест Мед», «Інтерсистем», «ІКФ Сервіс Плюс», «BCM Україна», «ВОЛЕС», HLA Hospital Group, «Біолайн-Україна», Медична лабораторія «МедЛаб», НВП «Стандарт», Snibe, «Організація Медичного Бізнесу», «ВЕГА МЕДІКА», «ДНІПРО-МТО», «ЮВІС», «ТЕСПРО», «Медстар Солюшенс», Selenium, «АМПРІ Україна», «Скайлайн Софтвер» («1С:Підприємство»), «Бішофіт Mg++» та багато інших.
Зазначимо, що одночасно із форумом відбулися:
- IX Міжнародна виставка LABComplEX — головна подія лабораторної індустрії України, у рамках якої представлено весь спектр обладнання, технологій, спеціалізованих меблів, витратних матеріалів вітчизняного та зарубіжного виробництва, а також комплекс послуг із створення, оснащення, модернізації всіх типів і видів лабораторій різних галузей промисловості, науково-дослідної сфери та медицини;
- VII Міжнародна виставка обладнання та технологій для фармацевтичної промисловості PHARMATechExpo — єдина в Україні виставка, в рамках якої представлений весь процес фармацевтичного виробництва: від розробки субстанцій та контролю якості сировини, устаткування для виробництва фармацевтичних препаратів і пакувальних технологій до транспортування, зберігання лікарських засобів і підбору персоналу.
19 жовтня, у середу, експозиції науково-технічних розробок, представлених в рамках цих виставок, оглянув Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. «Наше завдання сьогодні — виробляти конкурентний український національний продукт. Українські науковці мають низку ефективних розробок, зокрема у сферах безпеки, медицини, агропромислового комплексу, що часто продаються за кордон. Необхідно побудувати такі промислові ланцюги, які дозволять виробляти такий конкурентний продукт в Україні», — наголосив Прем’єр-міністр.
Найцікавіші заходи Міжнародного форуму «Менеджмент в охороні здоров’я» будуть висвітлені найближчим часом на сторінках нашого видання та на сайті http://www.apteka.ua.
Прес-служба
«Щотижневика АПТЕКА»
За матеріалами, опублікованими у «Щотижневику АПТЕКА»
№ 1063 (42) від 31.10.2016 р.