Під головуванням заступника міністра охорони здоров’я Романа Ілика 19 серпня 2016 р. в Міністерстві охорони здоров’я відбулося чергове засідання мультидисциплінарної робочої групи з питань удосконалення організації лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД в Україні.
На засіданні робочої групи обговорено напрацювання проектів нових клінічної настанови та клінічного протоколу лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД в Україні, які зараз розробляються паралельно з урахуванням сучасних тенденцій та рекомендацій ВООЗ. Завдання документів — оптимізувати антиретровірусну терапію (АРТ) з урахуванням потреб пацієнтів, лікування опортуністичних інфекцій та супутніх захворювань у людей, які живуть з ВІЛ, питань пост- та преконтактної профілактики ВІЛ-інфекції. До відома: попередній клінічний протокол чинний ще від 2010 р. та потребує оновлення.
Р. Ілик звернув увагу присутніх, що в умовах існуючої гуманітарної кризи та бойових дій на Сході України зросли ризики щодо поширення ВІЛ-інфекції, у тому числі в поєднанні з гепатитом та інфекціями, що передаються статевим шляхом. І ці виклики ми маємо врахувати у нашій роботі. Важливим додатковим джерелом покриття існуючої потреби в антиретровірусних препаратах стали міжнародні донорські організації, зокрема Глобальний фонд, від якого Україна отримує значну допомогу на закупівлю антиретровірусних препаратів, медичних виробів для забезпечення безперервності лікування пацієнтів із ВІЛ.
Нагадаємо, що наприкінці 2012 р. в Україні офіційно започатковано процес стандартизації медичної допомоги, в основу якого покладено створення медико-технологічних документів (МТД), що базуються на засадах доказової медицини з урахуванням найкращих світових практик. Виконання вимог МТД — обов’язкове для всіх практикуючих лікарів незалежно від закладу, в якому вони працюють, а також фізичних осіб — підприємців.
Пропонуємо до уваги лікарів сучасні протоколи при коінфекції туберкульоз/ВІЛ та медичної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua