20 липня 2016 р. в Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова відбулося введення в експлуатацію геліоустановки (сонячна батарея), що забезпечуватиме гарячою водою пацієнтів і медперсонал закладу. Водночас використання сонячних колекторів дозволить зменшити витрати на комунальні послуги.
Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова став черговим закладом охорони здоров’я, що увійшов до загальнодержавного проекту «Сонячні лікарні», який провадить благодійний фонд «Здоров’я для всіх» (директор — С. Шевчук), і другою установою в системі закладів Національної академії медичних наук (НАМН) України, що поступово переходить на економічно вигідну форму господарювання.
Нагадаємо, першою серед закладів НАМН України перехід на геліоенергетику здійснила ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска» НАМН України», де відповідні установки було підключено 1 липня 2016 р. Також серед медичних закладів, які вже обладнані геліосистемами, — Гайворонська центральна районна лікарня Кіровоградської області, Чаплинська центральна районна лікарня Херсонської області та Центр первинної медико-санітарної допомоги с. Липці Харківського району Харківської області.
Проект реалізується в рамках Програми ООН щодо довкілля (ЮНЕП), яка відводить важливу роль використанню чистих та відновлюваних джерел енергії. Задля мінімізації наслідків зміни клімату ЮНЕП заохочує міжнародне співтовариство та прагне активно залучати зацікавлені неурядові організації і громадянське суспільство до участі в екологічному управлінні на всіх рівнях.
НАМН України висловила вдячність благодійному фонду «Здоров’я для всіх» за активу соціальну позицію, розвиток енергозберігальних технологій та відновлюваної енергетики, а також підтримку державних наукових лікувально-профілактичних закладів НАМН України.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.amnu.gov.ua/, http://zdv.org.ua/