Міністерство охорони здоров’я (МОЗ)долучилося до спільного з Всесвітньою організацією охорони здоров’я проекту щодо збору даних про стан безпеки дорожнього руху в Україні. Дослідження спрямоване на визначення недоліків у питаннях безпеки на дорогах в національному масштабі та сприяння в реалізації заходів в Україні, визначених Глобальним планом реалізації Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху на 2011–2020 рр.
Національним координатором зі збору даних у рамках дослідження визначено ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» МОЗ України. Як респонденти до участі залучені також інші державні відомства (Міністерство інфраструктури України, Національна поліція України, Міністерство освіти та науки України, Міністерство внутрішніх справ України, Державна служба статистики України), а також низка неурядових громадських організацій та науковців, які опікуються питаннями безпеки на дорозі та протидії дорожньо-транспортному травматизму.
Збір даних, подальша їх обробка та аналіз дозволять отримати уявлення про ситуацію з безпекою дорожнього руху на глобальному рівні, а також виявити прогалини, які існують в країні у сфері безпеки дорожнього руху.
Так, дорожньо-транспортні пригоди (ДТП) є першою за поширеністю причиною смерті у віці від 15 до 24 років і другою — у віковій групі від 5 до 14 років. Втрати внаслідок ДТП мають і економічну складову, що становить понад 4 млрд доларів США в рік. Державна політика в Україні у сфері безпеки дорожнього руху спрямована на розробку ефективних механізмів і комплексних програм профілактики високого травматизму та загибелі людей в результаті ДТП. Із 2014 р. МОЗ за підтримки Уряду є координатором міжсекторального міжнародного співробітництва для забезпечення досягнення цілей щодо модернізації та підвищення рівня безпеки на дорогах.
Прес-служба «Українського медичного часопису»